AKTUALITY‎ > ‎

Rušný sborový víkend

přidáno: 24. 5. 2010 0:23, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 17. 6. 2010 6:42 ]
Pro sbor Iuventus, gaude! v těchto dnech vrcholí příprava na mezinárodní sborovou soutěž Svátky písní v Olomouci a tak mají sboráci opravdu napilno. Uplynulý víkend byl ale odpravdu nadprůměrně rušný.

V pátek 21.května vystoupil sbor Iuventus, gaude! na samostatném koncertu v kostele sv. Františka z Assisi v Tanvaldě. Koncert byl součástí Tanvaldského hudebního jara. Zazněly skladby G. F. Händela, G. Gabrieliho, P. Ebena, V. Miškinise, P.Baslera, Z. Kodályho, C. Francka, lidové písně v úpravě M. Uherka, J. Krčka, T. Pospíšila a P. Ebena. Varhanní díla L. J. A. Lefébure-Welyho a A. Guilmanta výborně zahrála varhanice Drahomíra Matznerová - Chvátalová.

Potěšila nás velká  návštěvnost i aplaus diváků. 

V sobotu po obědě se sbor opět sešel ke zkoušce v ZUŠ a odpoledne odjel do Litoměřic, kam byl pozván sborem Puellae cantantes na koncert a ples k výročí založení litoměřického sboru. I tady byly děti za své vystoupení velmi chváleny a odměnou pro ně byla účast na sboráckém plese litoměřických kamarádů. Pravda, do Jablonce dorazil sbor až dlouho po půlnoci a tak v neděli děti určitě hlavně odpočívaly.

Další dva koncerty, tentokrát v Jablonci, čekají na sbor tento týden. Ve středu 26. května to bude od 18 hodin koncert duchovní hudby v kostele dr. Farského, v sobotu 29. května výroční koncert všech oddělení sboru od 17 hodin v jabloneckém Eurocentru.

Pokud chcete slyšet, jak se děti z jablonecké ZUŠ připravily na soutěž v Olomouci, přijďte si je poslechnout. A 5. června jim držte palce. Pro nás už ale vítězové jsou – svou obrovskou pracovitostí a nasazením, s jakým se perou s velmi náročným soutěžním repertoárem. 

Ivana Ullmannová

Prezentace PicasaWeb


Comments