AKTUALITY‎ > ‎

Rozlučkový koncert třídy Luboše Lachmana

přidáno: 29. 6. 2011 5:25, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 29. 6. 2011 5:38 ]

Žáci flétnové, klarinetové a saxofonové třídy Luboše Lachmana se rozloučili se starým školním rokem opravdu ve velkém stylu! Ve čtvrtek 23. června jsme uspořádali koncert pro rodiče a přátele v nové orchestrální zkušebně – v naší třídě.

Původní záměr, předvést nejenom umění celé třídy, ale také představit naši novou zkušebnu se zdařil na 100%! Lehký risk ohledně kapacity posluchačů vyšel – původně připravené židličky nestačily, ale ty přidávané bylo naštěstí stále kam dávat! Posluchači zaplnili třídu nejen co do počtu, ale hlavně skvělou atmosférou a potleskem. Nově zbudovaná zkušebna, ze které jsem jako dirigent Jabloneckého komorního orchestru nadšen, se všem moc líbila!

Bylo se na co dívat a hlavně hodinu a půl bylo co poslouchat! Samotného mě překvapil finální výsledek do poslední chvíle upravovaného programu!

1. polovinu koncertu jsme věnovali klarinetu a klasické hudbě. Mezi zkušenými hráči se vůbec neztratila naše nejmladší vycházející hvězda na zobcovou flétnu Kačenka Kvapilová, která je pro třídu velkým příslibem do budoucna! Vrcholným okamžikem první poloviny byla premiéra Smyčcového kvarteta JKO, které doprovodilo Aničku Kultovou v Koncertu A Dur pro A klarinet a orchestr od W.A.Mozarta. Anička má můj velký obdiv, protože se na své tři koncertní vstupy přemísťovala o berlích s čerstvě zraněným kotníkem. Smyčcové kvarteto založili přední hráči našeho Jabloneckého komorního orchestru a jsem přesvědčen, že budou vedle Klarinetového kvarteta ozdobou našich budoucích koncertů!

2. polovina koncertu patřila swingu. Zpestřením bylo swingové vystoupení našeho hosta, mladého a nadějného jazzmana Víti Randuly z Osečné. Swingové skladby za doprovodu playbacků v klarinetovém i saxofonovém provedení nenechal nikoho z publika v klidu!

Vrcholem koncertu byla úspěšná premiéra nového souboru, který jsme založili teprve před dvěma měsíci (!). SWING kvarteto ve složení dva alt saxofony, tenor saxofon a klávesy předvedlo ve třech skladbách slavnou dobu poválečného swingu. Skladby pro nás upravil bývalý ředitel Jiří Veverka, kterému moc děkujeme a těšíme se na dlouhodobou další spolupráci!   

Své budoucí kolegy přišli podpořit také noví žáci, kteří náš tým posílí hned po prázdninách. Snad jsme je pro nadcházející studium dostatečně nadchli!

Už nyní se těším na první krůčky světem komorní hudby našich nejmladších klarinetistů v nově připravovaném Klarinetovém kvartetu „B“. S hráči Klarinetového kvarteta a SWING kvarteta se nad novými skladbami uvidím už v srpnu na letním týdenním soustředění v Hamru na Jezeře, kam odjíždíme společně s Jabloneckým komorním orchestrem.

 Všem hráčům GRATULUJI ke skvělým výkonům! Přeji vám, přátelé, po náročném a úspěšném školním roce zasloužený odpočinek. Užívejte sluníčka a po prázdninách zase AHOJ!

Luboš Lachman

Závěrečný koncertComments