AKTUALITY‎ > ‎

Probíhá V RYTMU ZUŠ

přidáno: 26. 5. 2010 2:59, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 17. 6. 2010 6:42 ]
Za námi jsou první dny naší série. V pondělí začala výstava výtvarných prací žáků ZUŠ ve vestibulu Městského úřadu a v úterý jsme s napětím očekávali, jestli nám bude přát počasí pro akci KLAVÍR POD ŠIRÝM NEBEM. Všechno nakonec dopadlo velice dobře. Přes velké riziko deště jsme se rozhodli akci neodvolat a ukázalo se, že to bylo správné rozhodnutí.

Podmínky sice nebyly ideální – bylo poměrně chladno, ale podstatné je, že nezapršelo a celý koncert pod naším oranžovým slunečníkem mohl probíhat beze změn až do úplného závěru – zhruba do 17.30 hod.

Na pódiu se vystřídalo 80 účinkujících a o závěrečnou část se postaral Jablonecký komorní orchestr. Celý program, jako vždy, velice vkusně provázela vlídným a kultivovaným mluveným slovem Jiřna Kollerová. Sledovanost naší akce byla s ohledem na počasí překvapivě dobrá. V prostoru náměstí Dr. Farského neustále někdo postával a naslouchal. Kolemjdoucí nešetřili chválou a obdivem k našim dětem i učitelům.

Jsme moc rádi, že se letošní "KLAVÍR" podařilo zorganizovat a věříme, že se podařilo vzbudit zájem o výuku na tento tradiční krásný hudební nástroj. Těšíme se, že u ZÁPISU uvítáme mnoho mladých zájemců - budoucích klavíristů :-)

  


Comments