AKTUALITY‎ > ‎

Probíhá letní soustředění Jabloneckého komorního orchestru

přidáno: 17. 8. 2014 13:59, autor: Miroslav Halama

Hráči Jabloneckého komorního orchestru odjíždí v neděli 17. srpna na již tradiční týdenní letní soustředění do Hamru na Jezeře. Odjíždíme v novém, omlazeném složení. To platí především pro sekci houslí a dechů.

Čeká nás velký úkol – nacvičit za 5 dní nový repertoár, jehož složení uprostřed prázdnin ovlivnila velkorysá nabídka od náměstkyně jabloneckého primátora Soni Paukrtové a ředitele městského divadla Pavla Žura rozloučit se ve čtvrtek 28. srpna s prázdninami večerním koncertem na molu jablonecké přehrady. Kromě rychlé změny koncepce se mi také naštěstí podařilo spojit se všemi hráči a atraktivní koncert potvrdit. Bylo to takové malé dobrodružství – hráči se mi ozývali nejen z celé Evropy, ale také z různých táborů a pobytů v přírodě.
Na závěr našeho soustředění si vše „otestujeme“ na pláži hamerského jezera. Pan starosta Milan Dvořák nám připraví improvizované pódium přímo na nádherné bílé pláži. Věřím, že tak společně připravíme všem posluchačům neopakovatelný zážitek.
Vyražte v pátek 22. srpna na Hamr a spojte pobyt v nádherné přírodě s podvečerním vystoupením našeho orchestru. Těšíme se na vás!

Luboš Lachman,
dirigent JKO

Comments