AKTUALITY‎ > ‎

PŘÍPRAVNÝ A KONCERTNÍ SBOR PŘIVEZLY Z PRAHY ZLATO !

přidáno: 9. 4. 2011 13:54, autor: Tomáš Pospíšil   [ aktualizováno 9. 4. 2011 15:09 ]
Přípravný sbor AMICI, GAUDETE! a náš koncertní sbor IUVENTUS, GAUDE! přivezly v sobotu z celostátní soutěže ZAHRADA PÍSNÍ v Praze dvě zlatá ocenění. Zatímco IUVENTUS obhajoval již svou čtvrtou zlatou účast, pro "AMÍKY" byl dnešní den velkou soutěžní premiérou. Možná příliš troufale jsme naši přípravku vůbec poprvé v historii našich sborů přihlásili v lednu na soutěž - a to hned na mezinárodní Svátky písní Olomouc, kam se v červnu 45 dětí nejstarší přípravky vypraví. Na sobotní soutěž v Praze jsme ale s "Amíky" nepočítali, neboť teprve po Vánocích se děti poprvé začaly seznamovat s dvojhlasem a repertoár připravovaný do Olomouce dnes ještě není zdaleka usazený. Avšak na poslední chvíli jsme na ZAHRADU PÍSNÍ , kromě hlavního sboru, přihlásili i naši přípravku, která účastí v mladší kategorii neměla co ztratit - ba naopak, rozborový seminář s kvalitní porotou po soutěži je to nejcennější, co ZAHRADA PÍSNÍ sborům a jejich sbormistrům nabízí.
Umístění mezi zlatými sbory bylo pro nás všechny velikým překvapením. Asi největší odměnou bylo ale uznání starších kamarádů z koncertního sboru, kteří po výkonu "Amíků" shodně reagovali slovy: "Cože, oni, že se mají učit od nás? A nemám se náhodou učit my od nich?"  Ani porotci nešetřili chválou a já jsem moc rád, že stále existuje spravedlnost, která odvážným a pracovitým přeje.
Oba sbory si z Prahy odvezly povzbuzení, ale i cenné podněty pro další práci. AMICI na červnovou cestu do Olomouce a IUVENTUS na svou zatím nejnáročnější cestu za soutěží nejlepších sborů světa GRAND PRIX 2011 v létě v rakouském GRAZU, kam byli děti organizací MUSICA MUNDI pozvány za své veliké vítězství v Budapešti 2009.  
Comments