AKTUALITY‎ > ‎

Přípravka JKO a Jablonecký komorní orchestr oslavili společně Velikonoce

přidáno: 9. 4. 2012 0:50, autor: Miroslav Halama   [ Aktualizováno 9. 4. 2012 23:57 uživatelem Vít Rakušan ]
Ve středu 4. dubna se všem přítomným na koncertním sále naší školy představila Přípravka JKO - smyčcový soubor paní učitelky Pavly Ryšanové, v naprosto novém kabátě. Ta do souboru zapojila i pět začínajících, mladších houslistů. Nejmladšímu z nich je teprve šest let! Přesto se tyto nové vycházející hvězdičky na hudebním nebi představily v téměř profesionálním „kabátě“! Postojem, výrazem, celkovým výkonem, i závěrečnou zpívanou velikonoční koledou – tím vším si všechny okamžitě získaly. Všichni v čele s paní učitelkou si zaslouží velkou GRATULACI a obdiv - jen tak dál!

Své mladší kolegy s nadšením podpořili jejich starší kamarádi z JKO. Přesto, že koncert nebyl dopředu dlouho naplánován a museli jsme se obejít bez nemocné vedoucí 2. houslí, bylo znát, že je orchestr „rozehrán“ ještě ze soutěže. Hrálo se v pohodě a uvolněně. Na dvě zkoušky hráči zvládli dokonce nacvičit podmanivou melodii od Petra Hapky z repertoáru dávno již zaniklého orchestru Kolegia.

Paní učitelka Ryšanová odměnila své svěřence čokoládovými velikonočními vajíčky, hráči JKO věnovali svým mladším kolegům ústřední melodii z filmové pohádky Panna a Netvor v úpravě Aleše Filipa.

Všechny skladby a přítomné mladé umělce najdete v přiloženém programu a nádhernou atmosféru si s námi můžete ještě jednou „prožít“ v přiložených fotografiích.

Hráči Jabloneckého komorního orchestru si hned druhý den ve čtvrtek ráno místo ranního prázdninového přispání nahradili středeční zkoušku a celé dopoledne v pohodové a tvůrčí atmosféře pilovali skladby na nadcházející jarní koncerty. Za jejich aktivitu jim moc děkuji!

Všem přeji krásné prožití svátků velikonočních a těším se na další koncerty!


Luboš Lachman

Velikonoční koncert

Velikonoční soustředění

Comments