Příjemný večer s konzervatoristy

přidáno: 8. 1. 2012 8:51, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 8. 1. 2012 9:21 ]
V pátek 6. ledna pořádalo naše klavírní oddělení v čele s pí uč. Evou Horčičkovou koncert konzervatoristů, našich bývalých žáků.
Představili se tři účinkující - Denisa Ulmanová, Anežka Suchánková na klavír a Matěj Dotřel předvedl svůj pěvecký um.

V úvodu večera zazněl Klavírní koncert č.3 c-moll Ludviga van Beethovena v provedení dvou klavírů. Sólového partu se ujala Denisa Ulmanová a druhý klavír, nahrazující orchestr ovládla Anežka Suchánková. Celé dílo bylo skvěle podáno oběma nástroji a děvčata předvedla ve všech třech větách svůj cit pro toto dílo, souhru a také brilantní techniku.

Klavírní tóny před přestávkou vystřídal hlas Matěje Dotřela, který,  zazpíval skladbu z muzikálu ,,Bídníci" nazvanou Prázdný stůl a židle. Druhou skladbou v jeho podání byl hit Petra Jandy Slzy Tvý mámy šedivý. V obou písních ho na klavír doprovodila Denisa Ulmanová. Třetí písní byla skladba Andyho Williamse r reprodukovaným doprovodem Where do I begin. Také Matěj dotřel ukázal, že na svém hlase poctivě pracuje a zvládá i práci s mikrofonem.

Po krátké přestávce usedla za klavír opět Anežka Suchánková, která posluchače potěšila třemi klavírními díly - Sonátou Es-dur L.v.Beethovena, Baladu F-dur č.2 op.38 F.Chopina, a Koncertní etudu op.85: Rej skřítků F.Liszta.

Klavír byl opět vystřídán zpěvem Matěje Dotřela který si tentokrát vybral známou píseň Miro Žbirky Atlantida. Klavírní doprovod obstarala opět Denisa Ulmanová. Pěvecké vystoupení bylo zakončeno písní Maria z muzikálu Leonarda Bernsteina ,,West side story".

Hudební tečkou večera byly tři české tance B.Martinů - Okročák, Dupák a Polka v opět skvělém klavírním podání Anežky Suchánkové.

Sál školy byl zcela zaplněn a posluchači nešetřili potleskem, kterým ocenili vynikající výkony mladých talentovaných muzikantů a také průvodní slovo naší zkušené ,,moderátorky" pí uč. Jiřiny Kollerové.

Denisa Ulmanová - studuje na pražské konzervatoři čtvrtým rokem klavír ve třídě profesora Milana Langera

Anežka Suchánková -  studuje na pražské konzervatoři čtvrtým rokem klavír ve třídě profesorky Evy Boguniové

Matěj Dotřel - Studuje na pražské konzervatoři druhým rokem populární zpěv ve třídě profesora Josefa Štágra

-mirhal-