AKTUALITY‎ > ‎

Předvánoční čas s pěveckými sbory

přidáno: 7. 12. 2017 9:54, autor: Romana Císařová
První advent je pryč a ten druhý se pomalu blíží. Vánoční stromečky na náměstích už svítí a děti poslaly svá přání Ježíškovi. A jak zahájili advent sboráci z dětských pěveckých sborů že ZUŠ Jablonec nad Nisou? Přípravky, Liberi, gaudete! dívčí i chlapecký sbor, byly přizvány sdružením Artefaktum na Vánoční setkávání u betléma. V sobotu 2.12. tak v kostele Dr. Farského v Jablonci nad Nisou zněly v jejich podání nejen koledy, ale další skladby.

      
           

Koncertní sbor Iuventus, gaude! pak v neděli 3.12. zahájil, spolu se sbormistrem Tomášem Pospíšilem, advent u ovečkového betlémů na střední Smržovce. Zazněly adventní skladby, spirituál a nechyběla ani společná píseň Byla cesta, byla ušlapaná, kterou si zazpívalo i lehce promrzlé obecenstvo.  O zázemí pro členy sboru se s laskavostí postarali manželé Urbanovi, kterým tímto moc děkujeme za vřelé přijetí. 

  
                   


Na nadcházející 2. adventní neděli si určitě udělejte čas a zveme vás do Městského divadla v Jablonci nad Nisou na společný koncert všech sborů ze ZUŠ a souboru Musica Bohemica. Určitě vás svým repertoárem potěší jak malí sboráčci, tak i velcí a zkušení zpěváci z koncertního sboru Iuventus, gaude!.


Romana Císařová
Comments