AKTUALITY‎ > ‎

Před Eurocentrem zněl „Klavír pod širým nebem“

přidáno: 2. 6. 2016 0:35, autor: Miroslav Halama   [ Aktualizováno 2. 6. 2016 0:47 uživatelem Vít Rakušan ]
V úterý 31.5. se venku před jabloneckým Eurocentrem opět rozezněl klavír. Již podeváté se zde konala oblíbená akce nazvaná „Klavír pod širým nebem“.
Firma Martin Reček zapůjčila a instalovala koncertní klavír do prostor u fontány a celá akce začala přesně ve 13.00 hod. 

Celoodpolední program zahájila slavnostní fanfára a poté se již u klavíru střídala celá plejáda hráčů. Představili se ti nejmenší klavíristé, postupně je střídali hráči starší až po absolventy.
Klavír však nezněl pouze sólově, ale v rámci zpestření celého programu doprovodil i jiné nástroje. Náměstíčkem tak kromě klavíru zněly také například tóny trubky, houslí, saxofonu, zobcové flétny, akordeonu a nechyběly ani skladby zpívané.

Celý pořad byl velmi pestrý, zajímavý a celkově milý, což potvrzuje velké množství posluchačů, kteří na tuto akci přišli cíleně, či jen tak procházeli a na chvíli se zastavili aby si zpestřili odpoledne hudbou našich šikovných žáků, které nelze jinak, než pochválit.

Počasí bylo nejisté, v jednu chvíli musel být program kvůli dešti přerušen. Naštěstí pršelo jen krátce a akce se zdárně dostala až do samého konce, který byl v 17,45 h.

Organizátor, jímž bylo klavírní oddělení naší ZUŠ si zaslouží velkou pochvalu a poděkování. Je zřejmé, že organizace tak rozsáhlé akce není vůbec jednoduchá.

Poděkování si zaslouží také technická skupina za přípravu pódia, instalace slunečníku a také pan zvukař. 
V neposlední řadě děkujeme firmě Martin Reček za pronájem a instalaci klavíru.

-mirhal-

Klavír pod širým nebem


Comments