AKTUALITY‎ > ‎

Před Eurocentrem zněl klavír pod širým nebem

přidáno: 22. 5. 2012 15:34, autor: Miroslav Halama

V úterý 22. května učitelé jablonecké ZUŠ nastěhovali koncertní klavír do prostor fontány před Eurocentrem a připravili tak již tradiční pořad klavírního oddělení školy nazvaný ,,Klavír pod širým nebem".

Akce vypukla ve 13 hod. slavnostní fanfárou v podání trubačů a naplánována byla do 18. hod. Časově byla rozdělena do pěti bloků.
Představila se opravdu velká řada hráčů na klavír - od těch nejmenších po starší žáky.
Šňůru klavírních skladeb zpestřovaly také výstupy jiných nástrojů. Zazněla například trubka, pozoun, saxofon, klarinet, zobcové flétny akordeon a také zpěv. Náměstíčkem se nesla hudba nejrůznějších žánrů.
Prostory okolo klavíru se každou chvíli plnily posluchači - ať již těmi, co přišli cíleně, či těmi, co jen procházeli a na chvilku se zastavili.
Celým odpolednem provázela slovem paní učitelka Jiřina Kollerová, místy střídána paní učitelkou Janou Šedivou. O zvukovou techniku se postaral pan učitel Miloš Hladík.

Koncertní odpoledne se začalo odehrávat ve velmi pěkném slunečném počasí, které však vydrželo asi do 17. hodiny. Poté se náhle obloha zatáhla, přihnal se nevídaně prudký vítr, následoval déšť a akce musela být k velké škodě předčasně skončena. Na některé interprety tak nedošlo. Ti však nemusí smutnit, neboť v nejbližší době dostanou novou příležitost ukázat svůj hudební um.

-mirhal-

Klavír pod širým nebem


Comments