AKTUALITY‎ > ‎

Pražský pěvec 2018

přidáno: 11. 6. 2018 5:53, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 11. 6. 2018 5:55 ]
Do naší ,,webové redakce" dorazila velmi milá zpráva o úspěchu naší žákyně pěveckého oddělení ve významné soutěži v Praze a je naším potěšením tuto informaci zveřejnit.

Ve dnech 2.-3.6. se konal v prostorách Národního divadla již 16. ročník mezinárodní soutěže v klasickém zpěvu Pražský pěvec. Devítičlenná porota pod vedením prof. Jiřiny Markové-Krystlíkové, umělecké šéfky Dětské opery Praha, oceňovala (a někdy i nesmlouvavě kritizovala) mnoho desítek soutěžících v několika kategoriích od 4 až do 30 let.
Jabloneckou ZUŠ v soutěži zastupovala sedmnáctiletá Tereza Glosová, kterou neodradilo ani dva roky staré zklamání při jej první účasti. Letos si Tereza vše vynahradila a nadšeným provedením dvou semifinálových skladeb se probojovala do nedělního finále kategorie 16-19 let. V něm se jí vydařila zejména árie Voi che sapete od Wolfganga Amadea Mozarta, kterou stejně, jako ostatní skladby nastudovala se svojí učitelkou Jarmilou Klokočníkovou. Za svůj výkon si odnesla krásné 3. místo! Tím zároveň získala právo vystoupit i na koncertě vítězů, který se konal v Praze o týden později a který si podle svých slov moc a moc užila.

Hynek Glos, tatínek

Tereze moc gratulujeme a přejeme jí mnoho dalších hudebních úspěchů (pozn.red.)
Comments