AKTUALITY‎ > ‎

Přátelský pobyt DPS Iuventus cantants v Jablonci

přidáno: 6. 10. 2014 4:25, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 6. 10. 2014 4:26 ]
Dlouhá léta zavedená a osvědčená tradice v pracovním setkávání se pěveckých sborů znovu ožila o víkendu 21. – 22. září 2014 v Jablonci nad Nisou. Tentokrát za naším koncertním sborem Iuventus, gaude! přijeli kolegové z DPS Iuventus cantants z východočeských Pardubic se sbormistrem Zdeňkem Kudrnkou.

Jakmile v pátek vystoupili v Jablonci z autobusu, ujaly se jich jednotlivé rodiny našich sborových dětí IG a večer i sobotní dopoledne trávili společně dle libosti. Odpoledne už strávili na zkoušce a vystoupení obou sborů na letní
scéně jabloneckého výstaviště při příležitosti Podzimních slavností. Odměnou za vynikající výkon na pódiu jim byl nejen potlesk početných diváků, ale také raut ve sborové zkušebně ZUŠ. Zpěvákům z obou sborů jej v podobě domácích chlebíčků, jednohubek, koláčů a buchet spolu s dalšími mňamkami připravili rodiče sborových dětí IG. Posilněni výborným občerstvením se v podvečer všichni pěkně prošli z Horního náměstí k jablonecké přehradě do Slunečních lázní, kde byl připraven táborák s opékáním buřtíků a po skončení se děti vrátily opět do hostitelských rodin. 


V neděli ráno vystoupil pardubický sbor v kostele na Horním náměstí po mši svaté se svým malým koncertem. Následovala prohlídka věže kostela a návštěva petřínské rozhledny s pohledy na město z ptačí perspektivy, rozloučení s jabloneckými kamarády a návrat autobusem domů. 


Aktivitami nabitý pobyt mladých pardubických zpěváků byl určitě i pro členy z IG velkým obohacením. Při těchto příležitostech se osobně poznávají nejen sbormistři, ale zejména členové sborů, kteří si tak vzájemně předávají profesní zkušenosti a navazují přátelství, která mnohdy trvají i celý život. Díky aktivitě našeho sbormistra Tomáše Pospíšila budou určitě další přátelská setkání pro koncertní sbor, ale i pro přípravná oddělení zanedlouho následovat.

Kateřina Nora Nováková


Comments