Pozvánka na výstavku maleb žáků VO nazvanou ,,Minigalerie"

přidáno: 11. 2. 2015 1:16, autor: Miroslav Halama
Od 11.února do 5.března mohou příznivci výtvarného umění shlédnout v budově ZUŠ na Horním náměstí výstavku maleb žáků II. stupně výtvarného oboru ZUŠ, inspirovanou básní K.J.Erbena ,,Zlatý kolovrat".

Autoři tentokrát nesledovali dějovou linii této hororově pohádkové epiky, ale svými převážně abstraktními díly chtěli vyjádřit lidské city a vlastnosti, které tak jednoznačně vyplývají z básně - závistivost, nenávist, chtivost, ale i vzplanutí, soucítění, prozření apod.
Pro svůj záměr studenti využili spíše expresivního působení barev než konkrétní prvky a zvolili techniku malby akrylovými barvami.

Výstavka spočívá z osmi obrázků. Proč pouze z osmi? Odpověď je nasnadě:  ,,Připravit velkou výstavu s využitím všech výstavních ploch naší školy je značně náročné nejen pro žáky, ale i pro pedagogy a je možné je realizovat přibližně dvakrát za rok. Rozhodli jsme se tedy využít pouze některé panely v budově na Horním náměstí pro menší, tematicky jednotné výstavky, které se mohou střídat častěji", říká Věra Činčarová, učitelka výtvarného oboru.