AKTUALITY‎ > ‎

Pohádkový večer

přidáno: 19. 12. 2017 0:33, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 19. 12. 2017 0:40 ]
Přestože pohádky v televizi naberou na intenzitě teprve o nadcházejícím víkendu, my máme Pohádkový večer za sebou. Ve středu 13. prosince se v sále jablonecké ZUŠ na Podhorské sešlo na 50 účinkujících dětí, které zahrály nebo zazpívaly známé melodie z českých pohádek. Na flétnu je zahrály slečny ze třídy pana učitele Oleksandra Grygorenka a ze třídy paní učitelky Blanky Šubrtové je zazpívaly sólově její žákyně. Klavírního doprovodu se zhostily paní učitelky Jana Falková a Romana Halamová. Navíc zde ještě vystoupil sboreček vybraných dětí 2. ročníku hudební nauky, který vystupoval pouze u příležitosti tohoto koncertu. Společně tak pod vedením paní učitelky Petry Koutecké zazpívaly tři písničky a tu závěrečnou pak zpívali a hráli všichni účinkující. Dětmi oblíbená koleda Vzhůru, bratři milí, která se objevila v pohádce Anděl Páně 2 s textem Gabriely Osvaldové, byla už loni hitem mezi dětmi v rámci hudební nauky, a proto se na ni děti hodně těšily a ještě se na ni namaskovaly. A tak se před zcela plným sálem diváků objevila skupina Andělů a skupina Čertů, kteří si to poslední zpívání náležitě užili :-)

Celým večerem, coby moderátoři, provázeli Eliška Šimůnková a Tomáš Pěnička, žáci LDO, kteří se své role zhostili velmi zodpovědně, což bylo znát na samotném průběhu večera.
Ještě chci poděkovat dvěma "hlídacím maminkám", paní Eklové a paní Janegové, za velkou pomoc s naším sborečkem, bylo to o velkou starost méně.
A ještě děkuji za fotky nejen panu učiteli Grygorenkovi, ale také panu Jiroušovi, tatínkovi, díky kterému máme i zvukový záznam zpívajících sborečkových dětí.
Všem, kteří se na Pohádkovém večeru jakkoliv podíleli, patří velký dík, a jsme rádi, že plnému sálu obecenstva se naše podvečerní vystoupení líbilo. Děkujeme za milé a pozitivní ohlasy.

Za všechny zúčastněné
Petra Koutecká

Všechny fotografie z akce najdete ZDE
Comments