AKTUALITY‎ > ‎

Podzimní víkendové soustředění Jabloneckého komorního orchestru

přidáno: 26. 10. 2015 23:46, autor: Miroslav Halama
V pátek večer odjel náš komorní orchestr na víkendové soustředění do Nového Města pod Smrkem. 
Celé soustředění se neslo v atmosféře příprav na nadcházející podzimní a zimní koncerty. Intenzivně jsme pilovali poslední detaily náročných skladeb na nejbližší koncert, který se koná již za týden. V pondělí 2. listopadu představíme jablonecké veřejnosti a všem našim posluchačům první nové skladby koncertní sezóny 2015/16. Během dvoudenní intenzivní přípravy jsme se také dotkli České mše vánoční od Jakuba Jana Ryby a skladeb připravovaných na náš vánoční koncert.

Využili jsme vřelé pohostinnosti vedení „Jcampu“ v Novém Městě pod Smrkem, kam jsme poprvé zavítali již na jaře. Děkujeme tímto především paní Daně, vedoucí „Jcampu“ a dvěma paním kuchařkám za milou péči a úžasnou kuchyni jako od maminek.

Hráčům orchestru jsem tentokrát naložil opravdu pořádnou dávku. V sobotu jsme hráli od rána až do pozdního večera. Velkou radost nám udělala návštěva mé kolegyně paní učitelky Zuzany Kořenové, která se mnou celý den pracovala jako poradkyně pro smyčce. Pro naši houslovou a violovou sekci je neocenitelnou pomocnicí přes techniku hry. Rady ohledně vedení smyčce, optimálního využití poloh a tvorby tónu padly na úrodnou půdu a moc nám pomohly. Vnímavý posluchač na chystaném pondělním koncertě určitě vše ocení. Zuzko, děkujeme!

Po obědě jsme si našli chvilku na malou procházku do nádherné přírody, která „Jcamp“ obklopuje. Sluneční paprsky nás krásně hřály a rychle z nás spadla únava způsobená soustředěním nad party. V lese jsme narazili na potok, který jsme museli přejít po vlhkých kamenech. Zažili jsme přitom malé dobrodružství a hlavně spousty legrace – naštěstí se nikdo nevykoupal, dokonce i dirigent přežil se „suchou kůží“! 

Večerní „Rybovkou“, kdy jsme poprvé zapojili také dechovou sekci, jsme zakončili sobotní celodenní zkoušku. Všichni toho měli asi opravdu dost, protože chata nezvykle již před půlnocí ztichla a ponořila se do svitu nádherného dorůstajícího měsíce. V neděli jsme si projeli celý repertoár ještě jednou a dopilovali jednotlivé detaily.

Děkuji všem rodičům, kteří se podíleli na přepravě – paní Nedomlelové, Staffenové a Röhrichové, panu Kinskému a Hradeckému.
Společně s naším milým hostem, smyčcovým souborem Violka, Vás všechny tímto zveme na malou „Vzpomínku na letní soustředění“, a to v pondělí 2. listopadu od 18 hodin na našem koncertním sále. Těšíme se na společné setkání.

Luboš Lachman, 
dirigent JKO

Podzimní víkendové soustředění


Comments