AKTUALITY‎ > ‎

Poděkování hejtmanovi LK při slavnostním předávání poct za rok 2014

přidáno: 5. 11. 2014 0:17, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 6. 11. 2014 6:44 ]

V Libereckém kraji se od roku 2006 každoročně uděluje speciální vyznamenání - Pocta hejtmana Libereckého kraje - osobnostem, které se svým celoživotním dílem nebo významným činem zasloužily o dobré jméno tohoto regionu. 
Na letošním slavnostním předávání se také účastnily děti ze sboru IUVENTUS, GAUDE!, které svým vystoupením chtěly předvést nejen svůj pěvecký um, ale také osobně poděkovat hejtmanovi LK Martinu Půtovi za podporu svého sboru. 

Slavnostní předávání se konalo v rekonstruované budově Oblastní galerie v Liberci - Lázních, postavených k poctě císaře Františka Josefa I. v roce 1900. 
Děti do Liberce přejely objednaným autobusem i se svým sbormistrem. Ještě před samotným vystoupením si znovu
nacvičily nástupy a začátky písní aby vyzkoušely skvělou akustiku bývalé hlavní bazénové haly v Lázních. Při zahájení slavnostního večera jim pan hejtman Martin Půta osobně poděkoval za skvělou práci a vynikající reprezentaci na celosvětové olympiádě v Rize, kde získaly dvě zlaté medaile ve svých kategoriích. Sbor Iuventus, Gaude! si pro tento jedinečný večer připravil pestrý repertoár (Rorando Coeli - Jan Campus Vodňanský / Ubi Caritas - Ola Gjeib / Gaudete
- r. 1420 / Ave Verum Corpus - W. A. Mozart / Hava Nagilah - Gwan Arch / I`m gonna sing - Moses Hogan / Yehi Hakol - Bertold Brecht), kterým nadchl všechny přítomné. 
Po ocenění šesti významných osobností Libereckého kraje zazněla z hrdel zpěváků sboru - tentokrát z ochozu galerie - naše státní hymna. Členové sboru jsou hrdí na to, že byli vyzváni k vystoupení na této významné společenské události a mohli tak svým vystoupením nejen zpříjemnit tuto slavnostní chvíli, ale zároveň také poděkovat zástupcům Libereckého kraje za veškerou podporu.

Text: Kateřina Nora Nováková

                  

Comments