Ohlédnutí za předvánoční vernisáží výtvarného oddělení

přidáno: 14. 12. 2011 11:51, autor: Miroslav Halama   [ Aktualizováno 16. 1. 2012 10:00 uživatelem Vít Rakušan ]
V podvečer v úterý 13.12.  patřily výstavní plochy hlavní budovy ZUŠ vernisáži, na které představili své  práce žáci výtvarného oddělení .  Výstava se tentokrát nenesla v duchu jednotného tématu, nýbrž žáci se svými kantory rozpracovali několik zadání.  Kromě vánoční atmosféry, kterou na hosty z výstavních ploch dýchaly nádherné vánoční květy, nejrůznější balíčky s dárky- snad pro ty nejmilejší, betlémské postavičky stojící nad právě narozeným Ježíškem,  děti zpracovaly například téma ,,Když jsem byl/a miminko“. Na panelu v mezipatře se tedy objevila  vyobrazená batolata nejrůznějších podob.  To stále nebylo vše. Na návštěvníky čekaly ve vitríně také nejrůznější keramické výrobky, figurky, nebo třeba až fantaskní dámské boty.  Témat bylo hodně, avšak celá výstava by se dala shrnout do jednoho společného – vánoční pohoda.  Pohoda totiž panovala po celou dobu akce.

Návštěvníků se sešlo opravdu mnoho, snad také proto, že druhým lákadlem večera byl křest knihy bývalé žákyně našeho výtvarného oddělení  Barbory Jiříčkové.  Její kniha s názvem ,,Lantuin: Svítání osudu“ byla pokřtěna pravým sektem a blíže představena veřejnosti.  Slavnostní křest tohoto díla prokládala příjemná hudba Klarinetového kvarteta Luboše Lachmana. V závěru celé akce autorka Barbora Jiříčková nabídla několik exemplářů knihy k prodeji a nové majitele odměnila také svým podpisem. O knihu byl velký zájem  a byla zcela rozprodána.

Celým večerem provázela slovem paní učitelka výtvarného oddělení  Věra Činčarová, která také celou akci připravila a  zasluhuje tím velké uznání, obdiv a poděkování.

Velkým a milým překvapením bylo také bohaté občerstvení , které připravilo Pekařství Šumava. I toto si zasluhuje obrovský dík!!

A závěrem – opět velmi příjemně strávený podvečer s výtvarným oddělením ZUŠ.

-mirhal-

PŘEDVÁNOČNÍ VERNISÁŽ VÝTVARNÉHO ODDĚLENÍ