OČI DOKOŘÁN - Krajské kolo Národní přehlídky výtvarných oborů ZUŠ ČR

přidáno: 29. 5. 2017 4:24, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 29. 5. 2017 8:03 ]
24.5.2017 proběhlo v kostele sv. Anny krajské kolo Národní přehlídky výtvarných oborů ZUŠ, které bylo v 17.00 hodin završeno vernisáží výstavy. Na vernisáži vystoupilo klarinetové kvarteto ZUŠ žáků pana učitele L. Lachmana.

Národní přehlídka výtvarných oborů se koná jednou za tři roky, jedná se o soutěžní přehlídku, v níž učitelé, žáci a studenti výtvarných oborů ZUŠ představují svoji práci v širších souvislostech. Pořadatelem letošního ročníku byla ZUŠ Jablonec nad Nisou.

Výtvarné práce hodnotila odborná porota v pěti kategoriích a udělila hned několik zlatých a stříbrných pásem, která postupují do národního kola. Potom bronzová pásma, celou řadu ocenění za účast a také pět zvláštních cen pro pedagogy, z nichž dvě putují do ZUŠ Jablonec – za kolekci pexes pedagožce Zuzaně Mládkové a za mimořádný pedagogický přínos Ingrid Kostřicové. Výtvarný obor získal také pět stříbrných a jedno zlaté pásmo, znamená to, že všechny výtvarné práce našich mladých výtvarníků postupují do celostátního kola.
Poděkování za práci s novou generací vyjádřil i patron výstavy, náměstek hejtmana Petr Tulpa.

Krajského kola Národní přehlídky se v tomto ročníku účastní 15 ZUŠ z Libereckého kraje, z toho 13 vystavuje. Výstava potrvá do 14.6.2017

Ingrid Kostřicová

Po kliknutí na výše vložený obrázek zobrazíte celou fotogalerii