Nejen díla barokních mistrů zněla kostelem sv. Anny…

přidáno: 25. 7. 2014 2:18, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 25. 7. 2014 2:20 ]

S velkým ohlasem se setkal komponovaný koncert žáků a učitelů při naší jablonecké a turnovské ZUŠ konaný 22.7. v kostele sv. Anny.

Za doprovodu turnovského smyčcového kvarteta Ad libitum zazpívala paní učitelka Jarmila Klokočníková spolu se svou žákyní Hankou Herkommerovou.

Árie takových velikánů, jako byl G. F. Händel, C. Monteverdi, či A. Vivaldi v podání obou zpěvaček některé posluchače dojal až k slzám.
V nezvyklém nastudování také zazněla Dvořákova Ave Maria. O jednotlivé party árie se podělily paní učitelka Klokočníková společně s Hankou.

Jako host vystoupila dcera paní učitelky Klokočníkové teprve 10letá Anička Klokočníková, která za doprovodu smyčcového kvarteta bez jakéhokoliv zaváhání zahrála 1.větu z houslového koncertu g moll od Antonia Vivaldiho.
Diváci, jenž kostel sv. Anny zaplnili do posledního místa, si na závěr vytleskali přídavek.

Kulturní zážitek umocnily prostory kostela, které jsou v rámci mezinárodní výstavy skla TRIENÁLE vyšperkovány díly našich současných nejlepších sklářských výtvarníků.

Koncert se konal v rámci letní akce Jablonecké kostely otevřeny, jichž pořadatelem je Jablonecké kulturní a informační centrum.

(poupravený text tiskové zprávy KIC Jablonec nad Nisou)

Ad libitum

Foto: Milan Bajer