AKTUALITY‎ > ‎

JAZZTET absolvoval opět několik úspěšných vystoupení

přidáno: 20. 11. 2017 4:28, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 22. 11. 2017 4:50 ]
Vystoupení v Ex klubu

V čtvrtek 19. října přijal náš soubor JAZZTET ZUŠ pozvání pana Kozderky, kapelníka známé jablonecké jazzové kapely Jazz´h´factor, k hostování v pravidelném hudebním večeru tohoto souboru v Klubu Ex v Jablonci nad Nisou. Tentokrát hrál JAZZTET před opravdu zkušeným jazzovým publikem. Naše mladé muzikanty to však nijak nezaskočilo. Všichni předvedli, „zoceleni“ několika předchozími vystoupeními, skvělé výkony bez jediného zaváhání. Za sloužené ovace sklidila i nadějná zpěvačka Tereza Glosová, která svým vystoupením významně oživila veskrze instrumentální program JAZZTETU. Publikum, které tvořilo i dost hudebníků, dávalo jasně najevo ještě dlouho po vystoupení, že výkon celého souboru v interpretaci těžkých jazzových aranžmá i v sólové hře daleko předčil veškerá očekávání.

JAZZTET ZUŠ účinkoval ve složení: Eliška Matoušová – klarinet; Ondřej Vlášek - alt saxofon; Jan Václavů - trombón; Anička Kvíčalová - piano; Florián Pejcha - baskytara; Radim Šlechta – el. kytara; Petr Lhota – bicí nástroje; Tereza Glosová – zpěv.

Fotografie z akce naleznete po kliknutí na obrázek.
https://photos.google.com/share/AF1QipM0rG67eVYqI_aze1_VYm38IK3HbCtSnES_P5b8HsYnMcp8T2JhfAGcI-_asqKjjw?key=MTg1WkR5NWdZUjlkUjZPUDlsek53ZEYxLWdhcGFR


Naši žáci mezi prvními účinkujícimi v novém jabloneckém hudebním klubu

V pátek 17. listopadu zajistilo několik našich současných i bývalých žáků (zejména členů souboru Jazztet) hudební doprovod večera v novém jabloneckém klubu RALTON CLUB ve Mšeně. 
V klubu je k dispozici naladěné koncertní křídlo, na kterém přednesl své skladby, i převzatá témata, s improvizovanými sóly Jakub Vlášek se svými spoluhráči Floriánem Pejchou na basovou kytaru a Ondřejem Vláškem na alt saxofon. V průběhu večera se soubor střídal s naším bývalým žákem klavíristou Jiřím Pokorným, který se též předvedl svými improvizacemi. Byť se jednalo prvoplánově o hudbu pouze doplňující atmosféru večera (nikoliv koncert), návštěvníci klubu na každou skladbu reagovali upřímným potleskem. 
Vrcholem večera se stala napínavá čtyřruční hra obou klavíristů, při které se oba hráči střídali v jazzových sólech samozřejmě společně s ostatními jmenovanými kolegy. V tento moment již pozornost přítomným patřila až do konce večera pouze našim žákům. V tomto jam session došlo i na střídání nástrojů (Florián ke klavíru a Jakub k basové kytaře a postupně i k bicí soupravě) a na zpěv, kdy Jirka doprovodil Jakuba u mikrofonu.

Vladimír Vlášek

Fotografie z akce naleznete po kliknutí na obrázek.

https://photos.google.com/share/AF1QipNQBASWhmFL2EI6Z19RUsBkpJUYyxQ88P-61miKmrmTGzeFdf0QIqgHpuZMo1ffFA?key=S0FoRks0dlRXWEpyTmtpdHNRd1FMQUx4UE5iWXJn

Comments