Naše tanečnice vystoupily v programu letošních Dožínek ve Vrchlabí

přidáno: 12. 9. 2022 3:35, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 13. 9. 2022 0:34 ]
V sobotu 10. září 2022 se konaly tradiční vrchlabské Dožínky. Celou akci pořádalo Krkonošské muzeum správy KRNAP ve Vrchlabí v krásném stylovém prostředí zahrady za čtyřmi historickými domky. Moc rádi jsme přijali pozvání pana ředitele Radka Hanuše (ZUŠ Vrchlabí), který nás, coby porotce v soutěžních přehlídkách tanečních oborů ZUŠ, již na jaře oslovil po shlédnutí choreografie Tkalcovská. Tančí ji děvčata, letos již ze 4. a 5. ročníku. V choreografii se tancem propojeném s říkadly a konkrétními činnostmi přibližuje tkalcovské řemeslo. Mezi účinkujícími na Dožínkách byly místní i zahraniční folklorní soubory, čehož si o to více vážím, protože se lidovým tancem zabýváme jen okrajově.

Poděkování patří i paní ředitelce Blance Zázvorkové (Krkonošské muzeum správy KRNAP-Vrchlabí), která Dožínky organizovala a přichystala nám skvělé zázemí. Největší díky však směřují rodičům našich tanečnic, kteří velice ochotně dopravili dívky na místo po své vlastní ose. Počasí, ačkoliv předpověď vůbec nebyla příznivá, nám více než přálo. Tkalcovská se nakonec tančila za slunečného a teplého odpoledne. Fotografie z vystoupení pořídila paní Alena Králová. Do galerie fotografií se dostanete po kliknutí na obrázek.

Jana Čurdová