AKTUALITY‎ > ‎

Náročný, ale úspěšný týden Klarinetového kvarteta

přidáno: 9. 3. 2010 13:46, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 17. 6. 2010 6:42 ]

Hráči Klarinetového kvarteta ve složení Anna Kultová, Vojtěch Čivrný, Kristýna Paldusová a Linda Tvrdíková  udělali minulý týden velkou radost nejen mnoha posluchačům, ale určitě také sami sobě!

Ve středu se zúčastnili koncertu komorních souborů. Na našem koncertním sále si před posluchači a kamarády z ostatních souborů naší školy otestovali svůj soutěžní program, se kterým se v pátek chystali do Liberce na Krajské kolo soutěže v komorní hře.

Koncert souborů

Hned následující den, ve čtvrtek, udělali velkou radost jabloneckým seniorům. Neformální koncert v Domě seniorů ve Mšeně při „odpolední kávičce“ se setkal s velkým nadšením. Především swing (Růžová krinolína, Svítá,…) málem zvedl babičky ze židlí! Ty si zavzpomínaly na to, jak na tuto hudbu za svého mládí tančily! Při odjezdu nám slíbily, že nám budou hned následující den držet palce – a držely poctivě…!

Koncert v Domě seniorů

V pátek jsme se ranní vánicí „prokousali“ do liberecké ZUŠ – dějiště Krajského kola soutěže v komorní hře. Od začátku ledna nás „pronásledovala“ na střídačku marodka a následné problémy v přípravě. Dá se říci, že jsme se o účasti na soutěži rozhodli doslova v „hodině dvanácté“. O to větší překvapení a ohromná radost se dostavily při vyhlášení výsledků naší kategorie – 1.místo!!! Dřina a časté „jiskření“ na zkouškách začínají nést ovoce! Nebo to bylo „těmi palečky babiček“…?

Soutěž

Z našich mladých klarinetistů (průměrný věk tělesa je 14 let!) rostou skvělí muzikanti, kteří zvládají jak hudbu klasickou (kvarteto tvoří základ dechové sekce Jabloneckého komorního orchestru), tak swing!

 Moc rád se připojuji ke všem gratulantům – jen tak dál!

 Luboš Lachman, vedoucí tělesa.


Také my ostatní, kteří sdílíme radost nad úspěchy těchto bezvadných žáků a jejich kantora moc gratulujeme, děkujeme za krásnou prezentaci naší školy a do další práce přejeme mnoho chuti, elánu a především radost z hudby (pozn.redakce). 

Comments