Malí výtvarníci vyráběli animovaný film

přidáno: 21. 4. 2013 12:51, autor: Miroslav Halama   [ Aktualizováno 14. 5. 2013 0:28 uživatelem Vít Rakušan ]
Nejmenší výtvarníci naší ZUŠ navštívili v pátek Muzeum Karla Zemana v Praze a ve filmovém atelieru
si vyrobili krátký animovaný film podle vlastního scénáře. Muzeum je interaktivní a malí filmaři si vše pořádně vyzkoušeli (chudák mamut se nestačil divit). Nejlépe jim šlo létání. V atelieru už to ale tak lehké nebylo. Profesionální filmař Martin jim trpělivě pomáhal a naváděl je na správná řešení. Výsledek se dostavil. Malí filmaři museli uznat, že animovaný film je pořádná dřina a nekonečná trpělivost je nutností. Jenom tak postavičky opravdově ožijí. Přesvědčit se můžete sami. Film vyráběly sedmi a osmileté děti. Podařilo se.

Marcela Poloprudská

Výtvarka v muzeu Karla Zemana v Praze