AKTUALITY‎ > ‎

Lípa Cantantes – cena pro absolutního vítěze putuje do Jablonce nad Nisou

přidáno: 29. 10. 2014 1:55, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 29. 10. 2014 2:09 ]

V pátek 24. 10. se v České Lípě ve spolupráci s Mezinárodním hudebním festivalem Lípa Musica a místní Základní uměleckou školou konal 2. ročník pěvecké soutěže Lípa Cantantes.

Lípa Cantantes je pěvecká soutěž určená pro mladé zpěváky ZUŠ Libereckého kraje ve věku od 7 do 25 let. Smyslem soutěže je podpořit zájem o interpretaci písní českých i světových autorů, vytváření příležitostí pro talentované žáky a rozvíjení zájmu o zpěv. V čele odborné poroty opět zasedla Magdalena Hajóssyová – hvězda zlaté éry československé
opery a vedoucí katedry zpěvu na pražské HAMU. Ta měla spolu s ostatními porotci nelehký úkol posoudit výkony 20 talentovaných mladých zpěváčků.

Jabloneckou Základní uměleckou školu reprezentovala Tereza Glosová a Hana Herkommerová, obě ze třídy paní učitelky Jarmily Klokočníkové. 2. ročník pěveckého klání byl velmi vyrovnaný. Proto je velkým úspěchem 1. místo Terezy Glosové, ve 3. věkové kategorii 13 – 15 let, jež byla i nejpočetněji zastoupená. Terezka zároveň získala i cenu
starostky města České Lípy pro absolutního vítěze. Na závěrečném koncertu, který se konal ve foyer ZUŠ, zazpívala árii Per la Gloria G. B. Bononciniho a lidovku Muzikanti co děláte. I přesto, že se Haně Herkommerové nepodařilo v nejvyšší věkové kategorii 16 – 18 let prvenství z loňského ročníku obhájit, 2. místo je pro školu také velkým úspěchem. Za interpretaci náročné písně B. Martinů Zastavte muziky si však na závěrečném koncertu vysloužila nejdelší potlesk publika.

Velké díky patří paní učitelce Klokočníkové, která děvčata skvěle připravila a panu učiteli Marku Šourkovi, který svým klavírním doprovodem obě děvčata v soutěži podpořil.

Hana Herkommerová

Lípa Cantantes


Comments