AKTUALITY‎ > ‎

Letní koncert Jabloneckého komorního orchestru na pláži v Hamru na Jezeře

přidáno: 25. 8. 2014 2:18, autor: Miroslav Halama   [ Aktualizováno 26. 8. 2014 2:37 uživatelem Vít Rakušan ]

V pátek 22. srpna 2014 se na pláži hamerského jezera uskutečnil netradiční koncert. Bylo to nádherné vyvrcholení úspěšného týdenního soustředění v místním Dětském domově.

Velké poděkování patří především panu starostovi. Již od prvního koncertu asi před šesti lety je Milan Dvořák naším velkým příznivcem a kamarádem. Uspořádat koncert na pláži byl před rokem jeho nápad. Už jsme se totiž do nádherného koncertního sálu „na půdě v podkroví“ obecního úřadu se všemi posluchači nevešli. A tak v pátek na nádherné bílé pláži jezera vyrostlo naprosto špičkové pódium a šlo se na věc.

Koncert bohužel lehce poznamenalo počasí. Ale i s tím jsme si poradili. Když pan starosta přišel těsně před začátkem s předpovědí v mobilu, která hlásala, že přesně 15 minut po zahájení koncertu by měla přijít přeháňka, přidal jsem do posledních pokynů také „evakuační plán“. Ukázalo se, že to byl dobrý nápad. Přesně v půli Bachova Air jsem s prvními kapkami stopnul orchestr a do dvou minut byli všichni i s nástroji, notami a ozvučovaní technikou v suchu pod střechou.

Výdrž zhruba 120 diváků, kteří přečkali pod slunečníky a stříškou místního stánku, jsme po 20 minutách deště odměnili filmovými melodiemi druhé poloviny našeho programu. Diváci se sjeli z celého širokého okolí. Radost jsme měli také ze skupinky dětí z hamerského dětského domova, které nás na týdenním soustředění hostí. Desítky nadšených a pozitivních reakcí, které mi stále chodí na sociálních sítích, svědčí o úspěšnosti celé akce. Už jenom pohled na nádherné panorama jezera bral dech. Vše jsme umocnili barvami našich nových triček s výročním logem. Koncertem jsme totiž zahájili oslavy 10letého výročí založení našeho orchestru. 


Co říci závěrem? Především musím poděkovat panu starostovi Milanu Dvořákovi a jeho týmu za organizaci. Rovněž děkuji všem posluchačům, kteří se sjeli z celého okolí a podpořili nás svojí přítomností a vřelým potleskem. Velké poděkování a uznání ale patří především všem hráčům, kteří se v nové omlazené sestavě nezalekli těžkých mraků a v chladu vše s noblesou a úsměvem zvládli.

Kdo jste za námi nemohli přijet, nezaváhejte a přijďte se s námi ve čtvrtek 28. srpna rozloučit s prázdninami na jabloneckou přehradu. Od 20 hodin celý program zopakujeme na molu druhé hráze.

Luboš Lachman, 
dirigent JKO

Koncert v Hamru na Jezeře


Comments