Konzervatoristé oslnili svými výkony

přidáno: 9. 1. 2016 4:36, autor: Miroslav Halama
Tradiční koncert konzervatoristů, našich bývalých žáků, uspořádalo naše klavírní oddělení v pátek 8.ledna na sále školy.
Představili se čtyři hráči - na klavír Aneta Hlubučková, která zahrála rovněž na tympány, dále  Anežka Suchánková - studentka AMU, na klarinet Aleš Tvrdík, kterého na klavír doprovodila zmíněná Anežka Suchánková a na trubku Josef Pluhař, který na konzervatoři v Praze studuje teprve od září. Na klavír jej doprovodila paní učitelka Romana Halamová

Výkony všech byly naprosto bravurní a u účinkujících, kteří se na stejném koncertě představili už v loňském roce, či v předchozích letech je znatelně patrný umělecký posun.
Jednotliví hráči byli bezvadně - dalo by se říci profesionálně  připraveni a koncert byl proto velmi kvalitní a hodnotný.

Aby však zase nebyl tak úplně vážný, v jeho závěru jej společně odlehčli Anežka Suchánková a Aleš Tvrdík, kteří si nečekaně vyměnili nástroje. Anežka tedy z legrace zahrála na klarinet jednoduchou koledu, jako vzpomínku na vánoční čas, byť na tento nástroj nikdy nehrála a Aleš ji doprovodil na klavír. To dokazuje, že se hudbou opravdu baví a koncert si užili, stejně jako jejich posluchači. Ti výkony všech ohodnotili vřelým dlouhým potleskem.

Večerem perfektně slovem provázela paní učitelka Jiřina Kollerová. Té patří ještě speciální poděkování, neboť se na organizaci celého koncertu největší měrou podílela.

Všem účinkujícím přejeme mnoho zdaru v dalším studiu a mnoho radosti z hudby.

-mirhal-

Koncert konzervatoristů