AKTUALITY‎ > ‎

Konkurz trval až do večera

přidáno: 21. 11. 2009 15:21, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 17. 6. 2010 6:42 ]
Konkurz na obsazení rolí do chystaného muzikálu přilákal v sobotu 21. listopadu odpoledne na 65 žáků naší ZUŠky. Úctyhodný počet, který zaměstnal šestičlennou konkurzní komisi až do 22.00 hod. Poslední účastníci přišli na řadu téměř ve tři čtvrtě na devět a pak se ještě dlouho rokovalo, diskutovalo a posuzovalo. To proto, aby zážitky  byly co nejčerstvější. 

Žádný z předvedených výkonů nezůstal bez hodnocení, žádný se nepřehlížel. A všichni se snažili a brali svou účast v konkurzu do muzikálu nesmírně zodpovědně a statečně. Nebylo to věru snadné. Hned úvodní taneční zkouška naháněla do očí strach. Opakování taneční sekvence ve stylu "Street dance", byť pod vedením zkušených asistentek(Jana Stehnová a Vendula Škrabálková), dalo zabrat i zkušeným tanečníkům. Vedoucí tanečního oboru Jana Čurdová tak připravila důkladnou prověrku tanečních dovedností.  Následovala herecká improvizační scénka podle zadání vedoucí LDO Lenky Hallerové Markové. Pokaždé šlo o improvizovaný dialog s asistentem Viktorem Polákem na různá témata. I tady jsme byli svědky nádherných a mnohdy neuvěřitelně vydařených situací. 
Poslední v řadě byl zpěv. Zněly připravené lidové písničky a bylo příjemné sledovat, jak to našim žáčkům dobře zpívá. A to byli mezi účastníky i "nehudebníci" - žáci výtvarného či tanečního oboru. Všichni měli náš obdiv. Za odvahu, statečnost i vytrvalost, se kterou vydrželi až do pozdních večerních hodin.

V dalším kole čeká vybrané účastníky už konkrétní zadání s použitím muzikálového materiálu. V co nejkratší době obdrží každý z účastníků konkurzu e-mailovou poštou informaci o tom, jak se bude dál postupovat.

Držíme palce a těšíme se na další setkání!
Comments