Konečně odpočinek v Kings Island

přidáno: 9. 7. 2012 19:17, autor: Václav Landovský

Je podvečer prvního skutečně relaxačního dne. A že si ho děti zasloužily. Ale i my dospělí. Taky se z nás na jeden den staly děti. Jen Tomáš nešel s námi, ale vyrazil na hudební workshopy.

Ráno jsme se všichni šťastně setkali a to šťastně myslím doslova, protože děti jen zářily, líčily, jak skvělé mají rodiny, jak hezké jsou domy, někdo měl párty, jiný večeři v restauraci, další se cachtal v bazénu. Všichni američtí hostitelé naopak chválili naše děti, nikdo nehlásil problém, snad jen Anežka, která se svými dvěma spolubydlícími schytala dva protivné huberťáky. Ale rodiče jsou prý milí, naštěstí. Jazyková bariéra snad nikde není tak velká, aby se děti nedomluvily aspoň o základních potřebách. A hlavně všichni máme střechu nad hlavou a možnost užít si ještě dva dny navíc v Cincinnati.

Plavky naštěstí měli všichni, i Jonáš. A tak jsme si začali opravdu užívat. Kings Island byl dnes celý den náš. Po týdenním vedru to ale ráno vypadalo, že se ani nevykoupeme. Bylo zataženo, i když ne zima. Ale pak sluníčko vykouklo. V deset otvírali a to už jsme mířili do lunaparku. Dali jsme sraz za necelé dvě hodiny u imitace Eiffelovky a vypustili děti po skupinkách, ať si vyberou, co chtějí. Nebylo totiž v lidských silách se držet pohromadě. Výběr atrakcí byl velký, rozhodně jsme nestihli všechno, ale všichni jsme si užili. I my dospělí jsme se vyřvali na horských drahách, zkusili jsme si volný pád, zmáchali jsme se na vodní dráze, pohoupali na obrovské vikingské lodi, kde má člověk žaludek až v krku. Občas jsme se potkali s dětmi a některé atrakce absolvovali tu s jednou, tu s druhou skupinkou. V poledne se na sraz dostavili opravdu všichni a podle rozzářených očí a nadšeného líčení, co kdo zkusil, bylo jasné, že jsme vybrali dobře. Najedli jsme se a vyrazili do druhé části zábavního parku – tedy do vodního světa. I tady jsme se mohli vyřádit ve vlnobití, na tobogánech nebo na atrakci zvané Monzun. Tam jsem vlezla se Simonou a monzun to tedy opravdu byl, možná spíš tornádo, až se nám při vystupování klepaly nohy, ale bylo to skvělé. Po necelých třech hodinách jsme se vydali k autobusu a ten nás odvezl zpátky na sraz s rodinami.

Jsme trošku opálení, hodně vyřvaní a vymáchaní, ale naprosto odpočinutí a spokojení.

Ráno nás čeká muzeum letectví poblíž Cincinnati, pak návrat zpět, oběd a nákupy až do večeře a v osm večer odjezd směr New York. Ráno snídaně (snad zase tak dobrá jako minule), zastávka na pláži poblíž New Yorku, protože doufáme, že se smočíme v oceánu, aspoň nohy, kdyby byl moc studený. Asi ve tři odpoledne už musíme být na letišti a čeká nás noční let do Milána a pak do Prahy. Píšu dopředu náš další program, protože na internet už se dostaneme až doma. A tam se budeme těšit na naše rodiny.

Z předměstí Cincinnati Ivana Ullmannová