AKTUALITY‎ > ‎

Koncert souboru JAZZTET: „Mládí ladí JAZZ“.

přidáno: 1. 4. 2019 4:27, autor: Miroslav Halama
V pátek 29. 3. 2019 se v sále ZUŠ v Podhorské ulici od 17 h. uskutečnil samostatný koncert školní kapely JAZZTET ZUŠ nazvaný „Mládí ladí JAZZ“. Zhruba po roce soubor opět nabídl publiku výlet do fantastického světa hudby zvané jazz. Program byl tradičně pestrý: od soulové skladby „The Boy from New York City“ (Jerry Leiber and Mike Stoller) přes jazzfunky „The Chicken“ (Pee Wee Ellis) po téměř diskotékovou „Celebration“ (Kool & The Gang). V několika skladbách se přesvědčivě představili noví nadějní mladí hráči (Kryštof Kubín-bicí, Jonáš Turek – kytara), kteří naskočili do kapely jako do dobře rozjetého vlaku na začátku tohoto školního roku, a zároveň obsazení Jazztetu pro tento koncert doplnili jeho bývalí hráči a bývalí žáci školy (Petr Lhota – bicí, Eliška Matoušová – klarinet, Radim Šlechta – el. kytara). Je vidět, jak silné lidské a muzikantské vazby se daří v Jazztetu vytvářet. Opravdové zaujetí hudbou všech hráčů souboru velmi rychle vycítilo publikum a po každé skladbě následoval dlouhý potlesk. Téměř všichni hráči se postupně během koncertu též statečně představili i v tom, co je jazzu nejvlastnější ale na školních koncertech neobvyklé, tedy v improvizaci, často velice nápadité, ale vždy zahrané s velkým zápalem.
Dlouho trvající potlesk nadšeného publika v závěru koncertu si vyžádal přídavek v podobě skutečného jazzového jam sessionu na dvanáctitaktové blues.

JAZZTET ZUŠ účinkoval ve složení: Zuzana Šikolová – příčná flétna; Eliška Matoušová – klarinet; Ondřej Vlášek - alt saxofon; Jan Novenko – tenor saxofon, Ondřej Hašlar - baryton saxofon; Vít Sladký - trombon; Jan Václavů – trombon; Anna Kvíčalová - klavír; Jonáš Turek, Radim Šlechta – el. kytara; Florián Pejcha - baskytara; Kryštof Kubín - bicí nástroje, Martin Gorčík – bicí nástroje, percussion; Petr Lhota - bicí nástroje, percussion.

Vladimír Vlášek

Pro zobrazení dalších fotografií klikněte na obrázek níže

https://photos.google.com/share/AF1QipNoE3g6-tVpxqZlwsKloWttDWISp4oYV5qOio7TQRlPbDIY071jVXhj-3QvO0NWpg?key=YXN6RkdmYlNXaGc1RnNCcHJGSE5RaWZjNjNrREJR

Comments