AKTUALITY‎ > ‎

Koncert souborů za námi

přidáno: 24. 3. 2011 5:21, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 25. 3. 2011 5:56 ]

Za námi je tradiční koncert souborů, který se uskutečvnil ve středu 23. března.
Posluchačům se představily tři školní soubory - folkový soubor Nautica ve složení Jiří Samek - kytary a zpěv, Andrea Bělíková - kytara a zpěv, Radka Bělíková - zobcová flétna, zpěv a buben, Tomáš Piroch . zobcová flétna a xylofon.
Těleso zahrálo dvě převzaté skladby autora P.Simona - Scarborough fair a skladbu Sounds of silence.  Představilo se ale také ve skladbách z vlastní autorské dílny. Zazněla skladba Indián Jiřího Samka, dále skladby Sluníčko a Myš od Andrey Bělíkové. Uměleckým vedoucím skupiny je Jan Krajník

Dalším tělesem, které se toho večera představilo byl soubor zobcových fléten pod vedením Alexandry Nedvědové. Ten vystoupil ve složení : Mikuláš Plešák - sopránová a sopraninová zobcová flétna, Simona Křivánková na sopránovou a altovou flétnu, Kateřina Fialová -  altová flétna a vypomohla Lucie Nedomlelová na ozvučná dřívka.
V jejich podání zazněly skladby Song for young Lady (anonym), A Yourney around the World - Spain (Ch.Sokoll), Red Rose Rag (P.Wenrich) a Doggy´s flirt (anonym).

Ve dvou blocích se představila také Dechová harmonie vedená Vladislavem Krejčíkem.  Flétny obstarala děvčata Martina Šípková, Markéta Ježková, Anna Hušáková, o klarinetové party se postarala Petra Šmirausová, Nikola Vindyšová, Jan drábek, Aleš Tvrdík, Andrea Landová, Magdalena Kořínková, na basklarinet zahrál Jan Fadrhonc.  Ozdobou Dechové harmonie byla Anna Fořtová, která se postarala o vokální party.
Soubor se představil skladbami z tvorby W.A.Mozarta, ale také skladbami z tvorby moderní, upravenými pro toto těleso.Zazněl tradicional spiritual (Eliah Rock), Somebody Love´s me(G.Gershwin), Píseň osamělého pastevce (G.Zamphir), Suita in D - IV.část (P.Doubravský), Take five (P.Desmond).

Koncertní sál byl z valné většiny zaplněn diváky, kteří každý soubor ocenili potleskem

-mirhal-


Zmínku přináší také Naše JabloneckoFotografie ZUŠ


KONCERT SOUBORŮ
Comments