Koncert Konzervatoristů

přidáno: 14. 1. 2017 8:57, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 18. 1. 2017 4:28 ]
V pátek 13.1. se na sále školy odehrál koncert konzervatoristů, našich bývalých žáků.
Některé studenty jsme mohli na tomto - dalo by se říci - již tradičním koncertě slyšet už v minulých letech, někteří se však jako konzervatoristé představili poprvé.
Program byl rozdělen na dvě části. Po úvodním slově paní učitelky Jiřiny Kollerové, která slovem provázela celý večer se na klavír představil jeden z ,,nováčků" tohoto koncertu talentovaný student Jonáš Halama (konzervatoř Praha). Po něm nastoupila Kristýna Svobodová (konzervatoř Pardubice) s repertoárem pro příčnou flétnu. Na klavír ji doprovodila paní učitelka Jana Falková. Poté posluchače potěšil nadějný klavírista Jiří Pokorný (konzervatoř Praha) a první polovinu koncertu uzavřel trumpetista Josef Pluhař (konzervatoř Praha). Na klavír jej doprovodila paní učitelka Romana Halamová)
Po přestávce zaujal svými autorskými skladbami psanými pro klavír Michal Prokop (konzervatoř Teplice). Po něm bylo možno slyšet opět flétnu Kristýny Svobodové, která si svůj program rozdělila do obou částí koncertu. Další povedený výkon předvedla klavíristka Aneta Hlubučková (konzervatoř Teplice), na kterou paní moderátorka prozradila, že je také členem swingového orchestru teplické konzervatoře. Koncert uzavřel vynikající úspěšný klarinetista Aleš Tvrdík (konzervatoř Praha) s klavírním doprovodem Anežky Suchánkové. Tento student je vítězem několika domácích i zahraničních interpretačních soutěží.

Celý koncert měl velmi vysokou úroveň, všichni studenti byli velmi dobře a poctivě připraveni a podali mimořádné výkony odměněné bohatým potleskem a místy i nadšeným skandováním.

Všem studentům přejeme mnoho zdaru a úspěchů při dalším studiu a samozřejmě také radost z hudby. Těšíme se na ně na další podobné akci.

Miroslav Halama

Fotografie z koncertu najdete ZDE