AKTUALITY‎ > ‎

Koncert Jabloneckého komorního orchestru

přidáno: 12. 10. 2012 0:02, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 12. 10. 2012 0:02 ]
Hráči našeho komorního orchestru zvou všechny příznivce nejen klasické hudby na výjimečný koncert, který se bude konat v pondělí 15. října od 18 hodin na koncertním sále naší školy.

Název koncertu „Vzpomínka na letní soustředění“ mnohé napovídá. Dá se říci, že po celý následující školní rok vždy vzpomínáme na vše, co prožijeme během srpnového prázdninového týdne v nádherném prostředí Hamru na Jezeře. Vrcholem tohoto soustředění je vždy koncert pro místní, již naše skalní posluchače, rodiče našich hráčů a čistě náhodných turistů. V letošním ročníku se poprvé posluchači nevešli do koncertního sálu Obecního úřadu, takže stáli v předsálí…

Jedná se opravdu o specifické představení s cílem předvést dvě až tři nové skladby, které jsme během 4 dnů nastudovali, doplněné uměním souborů budovaných v rámci našeho orchestru. Protože se jedná o pobavení posluchačů různého hudebního zaměření, doplňujeme vždy program o naše sólisty se swingovou nabídkou. Ta nám zároveň „přemosťuje“ klasický repertoár z úvodu koncertu do filmové hudby v závěru, kterou do repertoáru našeho orchestru každoročně zařazujeme.

Mám radost z toho, že se Vám bude moci orchestr představit v novém složení, s novými mladými hráči, s hráči na nových postech a také s novými hráči Smyčcového a Klarinetového kvarteta.

Na večer plný krásné klasické, swingové a filmové hudby Vás zvou všichni hráči orchestru společně se svým dirigentem
                     Lubošem Lachmanem
Comments