AKTUALITY‎ > ‎

KLUCI NA RAFTU

přidáno: 19. 6. 2014 0:35, autor: Tomáš Pospíšil   [ aktualizováno 19. 6. 2014 0:43 ]
"Není na raftu-carárajuchajda, motor na naftu! Pádla máme, Jizeru si užíváme všichni na raftu",
znělo maloskalským údolím zpěvem chlapeckého sboru z rodiny IUVENTUS, GAUDE! na melodii lidovky "Prídi, Jano,k nám".
Píseň si kluci v originále "vystřihli" v předvečer výpravy na výročním koncertě všech sborů v EUROCENTRU a 16 z nich pak za doprovodu pěti báječných otců neváhali vyměnit nedělní lenošení za výpravu, která se, podle všech účastníků, do posledního puntíku povedla.


Měli jsme, podobně jako na poslední výpravě do jeskyň, štěstí na počasí, na báječnou partu i na dobrodružství. To se nám ozvalo hned ráno v autobuse, když tátové zjistili, že hrad Frýdštejn, který měl být v 8.30 hod. jabloneckými raubíři dobyt, otevírá až na desátou. Podle zkušenosti, že všechno zlé je tu proto, aby bylo ještě lépe se zrodil nápad, nechat se z autobusu "vyklopit" už na rozhledně Kopanina a byl to nápad více, než šťastný. Majitelé rozhledny byli doma, ranní bezoblačné počasí vytvořilo parádní viditelnost a nás čekala nádherná procházka z kopce s výhledy na Frýdštejn, Panteon a celé Maloskalsko s napínavými chlapeckými "nálety", "povodněmi" a "bombou". Hrad Frýdštejn byl úspěšně dobyt a všechno nakonec klapalo podle plánu i s vyhlídkou nad Jizerou pod Panteonem.
To už se kluci těšili na pizzu, zmrzlinu a raftové závody tří historicky "úspěšných" trajektů  "Concordia",  "Estonia" a "Titanic". Nesmíme však zapomenout na fotbálek mezi soprány a alty, který ještě před vodní jízdou skončil  - jak jinak ve sboru, než remízou - 3:3 :-)

Jízda po Jizeře z Malé Skály do Dolánek u Turnova byla v prvé části v duchu soupeření o nejrychlejší  raft, nakonec však zvítězil pedagogický duch unavených červnových učitelů a vítězný raft měl být podle nových pravidel  ten, který do cíle dojede jako poslední. Žádný z nich nenapodobil svého předchozího jmenovce, tudíž se žádné závěrečné drama nekonalo a všichni spokojeně odjížděli vláčkem do Rychnova u Jablonce pěkně v suchu.

Tomáš Pospíšil
Comments