AKTUALITY‎ > ‎

Klavír pod širým nebem nezmoknul!

přidáno: 22. 5. 2013 0:17, autor: Miroslav Halama   [ Aktualizováno 22. 5. 2013 0:37 uživatelem Vít Rakušan ]
V pondělí ráno v 9 hod se v ZUŠ sešlo několik silných mužů, aby společně přestěhovali klavír ze třídy pí uč. Havlíčkové do prostor před jablonecké Eurocentrum, kde byl naplánován tradiční celoodpolední pořad ,,Klavír pod širým nebem". Tuto akci organizuje klavírní oddělení naší školy.

Hned po příchodu ,,techniků" se rozpoutala debata na hlavní -  a dalo by se říci zásadní téma - počasí. Navzájem jsme si vyměňovali informace ze sledovaných meteorologických předpovědí. Ty nebyly nikterak "růžové".
Přesto jsme se pustili do práce, klavír i ostatní potřebné věci jsme přestěhovali na určené místo. Vše bylo připraveno.

Úderem 13. hod. bylo celé klavírní odpoledne zahájeno slavnostní fanfárou v podání trubačů - žáků.  Za klavírem se vystřídalo velké množství žáků, mladších i starších, kteří bavili přítomné i procházející hosty. Klavírní hudbu často střídaly vstupy také jiných hudebních nástrojů a zazněl také velmi příjemný zpěv. 

I když nebylo žádné velké letní teplo, mělo celé hudební odpoledne velmi příjemnou atmosféru a uteklo nějak rychle. A co je hlavní? Milé počasí nám přálo až do konce, do 17,15 hod.,kdy pořad skončil. Nezmokli jsme. Bude tomu také tak ve čtvrtek 23.5., kdy na náměstí před jabloneckým Magistrátem proběhne SHOW ZUŠ?? Je to naše velké přání.  

Zasloužené poděkování patří klavírnímu oddělení za bezvadnou přípravu a organizaci letošního ,,Klavíru pod širým nebem".

Miroslav Halama  

Klavír pod širým nebem 2013


Comments