AKTUALITY‎ > ‎

Klarinetové kvarteto na vernisážích-

přidáno: 16. 11. 2010 23:45, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 17. 11. 2010 5:09 ]

Klarinetové kvarteto naší ZUŠ se již dvakrát v letošním roce postaralo o hudební doprovod na vernisážích pořádaných Městským divadlem.

 4.října jsme vybrali speciální program do nádherného prostředí kostela Sv. Anny. Pavanou Anglických tanců a pomalým swingem jsme znásobili sílu vystavovaných velkoplošných obrazů.

 4.listopadu, přesně měsíc na to, nám bylo ctí zahrát opět návštěvníkům vernisáže skvělého výtvarníka a dlouholetého pedagoga SUPŠ, Vladimíra Čeřovského. Ohledně účinkování jsme byli osloveni již podruhé osobně paní Čeřovskou,  čehož si velice vážíme! Vždy hrajeme s jinou generací mladých hudebníků, tak jak naší třídou „procházejí“. Swing však nestárne a má to nádherné kouzlo posluchačům vždy „rozproudit krev v žilách“, což se nám snad i tentokrát podařilo!

Naši mladí klarinetisté Anna Kultová, Vojta Čivrný a Kristýna Paldusová si potlesk zaplněného 3.patra Městského divadla určitě zasloužili! Za naši vysokoškolačku Lindu Tvrdíkovou zaskočila na basklarinet moje maličkost. Rádi se do „výstavních“ prostor Městského divadla vracíme. Vždy jde o nádherné setkání výtvarného umění, hudby a zajímavých osobností!

 Již nyní se můžete těšit na naše vánoční koncerty, které pro jablonecké posluchače připravujeme na našem koncertním sále.

Luboš Lachman

Klarinetové kvarteto na vernisážíchComments