AKTUALITY‎ > ‎

Klarinetové kvarteto jede do ústředního kola soutěže

přidáno: 12. 4. 2016 4:03, autor: Miroslav Halama

Ve středu 23.3.2016 jsme společně s kolegy a kolegyněmi z naší školy vyjeli do České Lípy na krajské kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů. Naše klarinetové kvarteto není zrovna soutěživé povahy, ale „nějak se nám to stalo“ – získali jsme 1. cenu s postupem do finále, do Ústředního kola. Lehce nám zatrnulo, když jsme zjistili, že se koná až v daleké Orlové u Ostravy, ale už nyní víme, že si to určitě užijeme.

                 

Kvarteto ve složení Vojtěch Čivrný, Eliška Matoušová, Martin Röhrich na klarinety a Ondřej Vlášek na basklarinet hrají v poslední době hodně „na pohodu“, a ono je to potom znát. Je to velký úspěch. Vojta už totiž celý rok dochází pouze na komorní hru a připravuje se doma vlastně naprosto sám. Eliška nestíhá koncerty – sólově vystupuje s Jabloneckým komorním orchestrem a s libereckým Komorním orchestrem Regnis ( v obou tělesech sedí na postu 1. a 2. klarinetistky ), je nejmladší členkou Jabloneckého klarinetového kvarteta, zařadila se letos také do školního JAZZTETU. Martinovi je teprve 12 let, takže na to, že se od kolegů teprve klarinetovému řemeslu učí, hraje naprosto bravurně. A Ondra do kvarteta naskočil teprve v začátku tohoto školního roku a na basklarinet se učí „za běhu".


Gratuluji nejen svým hráčům, ale také ostatním – Pozounovému kvartetu kolegy O. Grygorenka a Dechové harmonii V. Krejčíka. Všichni zaznamenali velké úspěchy a zanechali v České Lípě velice pozitivní „stopu“.

Luboš Lachman

    

Comments