AKTUALITY‎ > ‎

JKO- vzpomínka na letní soustředění

přidáno: 21. 10. 2014 0:11, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 21. 10. 2014 2:08 ]

Jablonecký komorní orchestr pod vedením Luboše Lachmana zavzpomínal v pondělí 20 října na své letní soustředění. V koncertním sále školy uspořádal profilový koncert skladeb, které nastudoval právě na svém soustředění v Hamru na Jezeře.
Orchestr se tradičně představil nejen skladbami z oblasti tzv. vážné hudby, ale také skladbami modernějších stylů, či úpravami filmových melodií. 

V programu se představilo také několik sólistů: Alžběta Ženíšková na housle, Marcela Jandová a Kristýna Svobodová na klavír a svým zpěvem potěšila Hanka Herkommerová.

                                                 


Celým programem provázel svým slovem Luboš Lachman, který zaplněnému sálu představil nové členy orchestru, vylíčil některé zážitky ze soustředění, či předchozích koncertů. Nastínil také plány které by chtěl s orchestrem uskutečnit v brzké budoucnosti.

Jablonecký komorní orchestr rozhodně prokázal, že své soustředění plně využil k poctivému nácviku nového repertoáru, což bylo zřetelně znát na pondělním koncertě, příznačně  nazvaném ,,Vzpomínka na letní soustředění"

A co na koncertní vzpomínku říká sám dirigent orchestru Luboš Lachman?

"Je na co vzpomínat. Ne jenom na krásné týdenní soustředění v nádherném prostředí hamerského jezera, ale také na dva letní koncerty, které bych možná spíše pojmenoval jako "zážitkové". Oba jsme totiž odehráli sice v krásném prostředí, v nádherné atmosféře, ale na druhou stranu v těžkých klimatických podmínkách. Poslední den soustředění 22. srpna jsme zahráli na bílé písečné pláži v Hamru na Jezeře a 28. srpna na mole jablonecké přehrady.
Dnes večer bych chtěl vyzvednout nováčky našeho orchestru. Především naše 3 nové flétnistky, nového klarinetistu a i jeho kolegyni, která naprosto brilantně zvládla pro ni nový post 1. klarinetistky. Není jednoduché rychle se zorientovat v partech a přitom ladit a správně frázovat. Děkuji a gratuluji za brilantní výkony nejen všem čtyřem dnešním sólistkám, ale i našim houslistům a celému orchestru za skvělý a soustředěný výkon."

-mirhal-

Vzpomínka na letní soustředění

Comments