AKTUALITY‎ > ‎

JKO - VZPOMÍNKA NA LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ

přidáno: 13. 10. 2011 11:59, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 14. 10. 2011 3:35 ]
 Ve středu 12.října připravil Jablonecký komorní orchestr vedený Lubošem Lachmanem na sále naší školy koncertní večer nazvaný ,,Vzpomínka na letní soustředění“.  Dirigent po svém úvodním slovu naznačil, že jde o jakousi ostrou zkoušku  a ukázku toho, co a nakolik se podařilo na letním soustředění v Hamru na Jezeře nastudovat. Bylo toho mnoho a posluchači museli uznat, že orchestr nikterak nelenil. V rámci možností byly skladby velmi dobře připravené a zainterpretované i přesto, že mnohé z nich byli  na nácvik, souhru i celkové provedení poměrně náročné. Je velmi zřejmé, že v tělese působí velmi šikovní a zapálení hráči a pod dobrým vedením se těší stále lepším výsledkům.  V průvodních slovech během večera vyslovil dirigent Luboš Lachman přání uvítat ve svém tělse i další šikovné posily – hráče, zejména ve smyčcové skupině.                 Koncert se žánrově pohyboval nejen v oblasti tzv. vážné hudby, ale potěšil také příznivce swingu. 

Kromě ,,velkého“ orchestru se posluchačům představila také nově vzniklá tělesa, která – jak dirigent informoval- vznikla v době odpočinku na soustředění.  Velmi zajímavě se předvedlo smyčcové kvarteto obohacené krásným zpěvem  Marcely Jandové, která v orchestru působí jako klavíristka.

V rytmu swingu se rovněž představila dvě dechová kvarteta - klarinetové a saxofonové.  V obou tělesech nahradil  jejich vedoucí Luboš Lachman chybějící hráče, kteří již v tělese nepůsobí a  budou v brzké době nahrazeni. Na samý závěr si Jablonecký komorní orchestr přichystal svou úpravu  velmi známé swingové skladby Glenna Millera nazvanou ,,In the mood“.

Luboš Lachman upřímně poděkoval učitelům ZUŠ, kteří  pomáhají s přípravou žáků na působení v orchestru.

Sál byl zcela zaplněn spokojeným publikem, což mělo pro interprety jistě velmi motivující vliv. 

Celý koncert sledoval také redaktor týdeníku NAŠE JABLONECKO, na jehož hezký článek vám zde přikládáme odkaz. 

-mirhal-

Klikněte prosím na obrázek:    


VZPOMÍNKA NA LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ

                                                                                                 Foto: archív ZUŠComments