AKTUALITY‎ > ‎

JAZZTET ZUŠ zvítězil v krajském kole!!

přidáno: 19. 3. 2017 0:45, autor: Miroslav Halama
V krajském kole národní soutěže „Soutěžní přehlídka pro jazzové soubory a ostatní orchestry“, které se konalo ve čtvrtek 16. března v České Lípě, udělila porota našemu souboru JAZZTET jednoznačně 1. místo a poslala jej tak do kola ústředního. 
Pozice našeho pouze sedmičlenného souboru v konkurenci big bandů z okolních ZUŠ byla velmi obtížná. Porota však ocenila maximální nasazení a sólové instrumentálně náročné výkony všech hudebníků, jazzový projev a skutečný nepřehlédnutelný zápal všech členů bez výjimky pro tuto hudbu. Jeden náš hráč, Florián Pejcha, navíc získal ocenění poroty za sólový výkon na basovou kytaru.

Tato zkušenost a možnost setkat se v krajském a ústředním kole s mnoha obdobně zaměřenými studenty a slyšet jejich výkony, je pro naše hráče nejen příjemným zpestřením, ale hlavně obohacením a další motivací v jejich hudebním dobrodružství zvaném JAZZ.

Vladimír VlášekJAZZTET ZUŠ účinkoval ve složení: Eliška Matoušová – klarinet; Ondřej Vlášek - alt saxofon; Vít Sladký - trombon; Radim Šlechta – el. kytara; Anička Kvíčalová - klavír; Florián Pejcha - baskytara; Martin Gorčík – bicí nástroje.
Vedoucí souboru: p.uč. Vladimír Vlášek

----------------------------------
Všichni máme obrovskou radost z mimořádného úspěchu souboru, děkujeme všem členům za vynikající reprezentaci naší školy a přejeme jim mnoho zdaru v ústředním kole (pozn. red.)
Comments