AKTUALITY‎ > ‎

JAZZTET ZUŠ zabojoval ve finále soutěžní přehlídky jazzových orchestrů

přidáno: 13. 6. 2017 0:29, autor: Miroslav Halama


V ústředním kole národní soutěže „Soutěžní přehlídka pro jazzové soubory a ostatní orchestry“, které se konalo 9. – 10. června v Litvínově obsadil náš sedmičlenný JAZZTET ve své kategorii 1. místo a v celkovém pořadí napříč kategoriemi i žánrovými odstíny jazzu se umístil ve stříbrném pásmu. Podobně jako v krajském kole obdržel Florián Pejcha za vynikající výkon ve hře na basovou kytaru zvláštní ocenění.
Zlaté pásmo obsadily téměř výhradně výborné školní big bandy. Do Litvínova přijelo soutěžit z celé republiky ve 49 souborech celkem 971 mladých lidí nadšených pro jazzovou hudbu.
Porota měla mezinárodní složení, ve které nechyběl americký jazzový trumpetista nebo kontrabasista, bubeník a saxofonista ze sousedního Německa. Tito členové poroty – skvělí hudebníci se postarali i o večerní minikoncerty. Na závěr pátečního večera proběhl dlouhý jam session, kterého se aktivně účastnili i naši studenti. Z této akce si nelze neodnést opravdovou radost z muziky a velkou motivaci do budoucna.

JAZZTET ZUŠ účinkoval ve složení: Eliška Matoušová – klarinet; Ondřej Vlášek - alt saxofon; Vít Sladký - trombon; Radim Šlechta – el. kytara; Anička Kvíčalová - klavír; Florián Pejcha - baskytara; Martin Gorčík – bicí nástroje.

vedoucí souboru: Vladimír Vlášek

Více fotografií najdete ZDE
Comments