AKTUALITY‎ > ‎

JAZZTET ZUŠ úspěšně zakončil sérii koncertů ve Zwickau

přidáno: 19. 6. 2017 23:42, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 19. 6. 2017 23:44 ]

Během posledních tří týdnů absolvoval náš jazzový soubor JAZZTET v rychlém sledu sérii koncertních vystoupení, kterou zakončil uplynulý pátek v partnerském městě Zwickau. V sobotu 27. května JAZZTET zahajoval hodinovým koncertem Rychnovské slavnosti mj. za přítomnosti ministryně práce a sociálních věcí ČR Michaely Marksové a náměstka hejtmana Libereckého kraje Pavla Svobody. V úterý 30. května účinkoval na pódiu před jabloneckou radnicí v programu celostátního happeningu základních uměleckých škol ve veřejném prostoru „ZUŠ OPEN“. V rámci projektu „Město plné tónů“ vystoupil na stejném podiu ve středu 7. června. Ve dnech 9. - 10. června se velmi úspěšně zúčastnil finále soutěže jazzových souborů ZUŠ v Litvínově. Ve středu 14. června účinkovala hudební skupina SARKAZZ FARKAZZ, kterou tvoří současní i bývalí členové JAZZTETu, na slavnostním večeru „Cena pro nadané“ v Městském divadle.

V rámci studentských oslav uspořádala Západosaská vysoká škola Zwickau „Český večer“ s hudebním souborem z partnerského města Jablonec nad Nisou. Soubor JAZZTET ZUŠ tuto hudební výzvu přijal. Ve Zwickau se našich mladých muzikantů ujala pětičlenná mezinárodní skupina studentů (pod vedením slečny Kláry Čarkové), která připravila za podpory radnice komentovanou prohlídku města, společnou slavnostní večeři se zástupcem města panem Dietrichem a veškeré podmínky k realizaci koncertu našeho souboru v místním hudebním klubu „City Point“ přímo v centru. Koncert JAZZTETu trval téměř dvě hodiny. Naši studenti si svým zápalem, souhrou a sólovými výkony ve vlastních jazzových improvizacích hned po úvodní skladbě získali sympatie mezinárodního studentského publika v zaplněném klubu. Po závěrečné skladbě následoval potlesk ve stoje (!) a návštěvníci koncertu nechtěli pustit soubor z pódia. Následovaly tedy postupně dva přídavky, po kterých ještě pokračoval dlouhý potlesk. Pořadatelé se nadšeně vyjádřili, že náš soubor daleko předčil veškerá jejich očekávání, a nešetřili slovy uznání! Naši mladí umělci měli z reakce publika obrovskou radost a jejich euforie neznala mezí.

JAZZTET ZUŠ účinkoval ve Zwickau ve složení: Zuzana Šikolová – příčná flétna; Eliška Matoušová – klarinet; Ondřej Vlášek - alt saxofon, klarinet; Vít Sladký - pozoun; Jan Václavů – pozoun; Anička Kvíčalová - klavír; Florián Pejcha - baskytara; Matěj Král j.h. – bicí nástroje.

vedoucí souboru: Vladimír Vlášek

V odkazech najdete fotografie z jednotlivých akcí

JAZZTET - ZUŠ OPEN 2017

JAZZTET - Město plné tónů
Comments