JAZZTET ZUŠ při slavnostním otevření Naučné stezky Jany a Josefa V. Scheybalových

přidáno: 30. 6. 2011 12:41, autor: Miroslav Halama

V neděli 19. června 2011 se konalo slavnostní otevření Naučné stezky Jany a Josefa V. Scheybalových. K očekávanému přestřižení pásky došlo za účasti Ing. Lidie Vajnerové, statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch, Ing. Petra Beitla, starosty Jablonce n. N., Mgr. Daniela Davida, starosty Janova n. N., Ing. Františka Chlouby, starosty Rychnova u Jablonce n. N., Mgr. Václava Choutky, starosty Pulečného, a dalších čestných hostů. Josef Václav Scheybal patřil k významným českým národopisným kreslířům. Společně se svou manželkou Janou publikovali řadu odborných i populárně naučných knih. Nově vytvořená naučná stezka zavede zájemce do lokalit na jih od Jablonce nad Nisou, kam kroky manželů  Scheybalových mířily nejčastěji.  Na  okruhu  Dobrá  Voda,  Rychnov u Jablonce n. N., Pelíkovice, Kopanina a Pulečný představují jednotlivá zastavení významnou památku či přírodní zajímavost.

Na Dobré Vodě, kde zahájení proběhlo, měli příchozí  možnost slyšet již od samého začátku jazzové evergreeny i slavné muzikálové melodie v podání Jazztetu ze ZUŠ Jablonec n. N. Od 9 do 13 hodin náš soubor (ve složení : Václav Lhota - bicí, Jan Drábek - baskytara, pan učitel Miloš Hladík - klavír, Jakub Vlášek - klávesy, Mikuláš Pejcha – altsaxofon, Štěpán Růžička - zpěv), významně přispíval k dobré pohodě návštěvníků akce. Mladí hudebníci hráli s nadšením a velkým nasazením. Jejich umění a souhra celé kapely mile překvapila mnohé z 270 návštěvníků a pořadatelé akce (Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s.) nešetřili slovy chvály.

Text: Vladimír Vlášek

Otevření naučné stezky Scheybalových