Jazztet ZUŠ doprovodil stylovou hudbou Muzejní noc

přidáno: 6. 6. 2016 13:25, autor: Miroslav Halama

V rámci akce Muzejní noc, která se v Jablonci n.N. konala 20.května, vystoupil náš soubor Jazztet v Domě manželů Scheybalových v Kostelní ulici, kde sídlí Městská galerie My a turistické informační centrum.
Program Muzejní noci se tentokrát odehrával v duchu vzpomínek na léta 1. poloviny 20. století, kdy se Jablonec stal díky svým továrníkům a exportérům jedním z nejvýznamnějších průmyslových center. Byla to zároveň éra vzrůstající obliby jazzu a tak náš Jazztet tedy nemohl chybět. Stalo se tak na přání pořadatelů akce (Jablonecké kulturní a informační centrum). Vzhledem k motivu Muzejní noci, Jazztet operativně zařadil do koncertního repertoáru několik dobových melodií a v mnoha hudebních vstupech v době od 18. do 24. hodiny se ve vstupní chodbě představil zhruba tisícovce návštěvníků, kteří během tohoto večera dorazili do Domu národopisců Scheybalových. Hudební produkci našich mladých umělců v dobovém oblečení oceňovali příchozí vydatným potleskem.

Vladimír Vlášek

Jazztet na Muzejní noci