JAZZTET ZUŠ zakončil Den památek

přidáno: 18. 9. 2012 1:27, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 18. 9. 2012 6:58 ]
V sobotu 15.9.2012 byly na mnoha místech Jablonce n.N. zpřístupněny památkové objekty v rámci Dne evropského dědictví. Na slavnostním večerním zakončení celodenního bohatého programu se významnou měrou podílel školní soubor JAZZTET ZUŠ více jak hodinovým hudebním vystoupením. Vzhledem k nepříznivému počasí se koncert uskutečnil v tzv. industriálním prostoru (bývalá dílna) ve dvoře SUPŠ. Obavy ze špatných akustických podmínek se rychle rozplynuly během prvních taktů úvodní skladby. Ve zcela zaplněném improvizovaném hudebním sále byly podél stěn vystaveny výtvarné práce studentů SUPŠ, které skvěle dotvářely příjemnou atmosféru koncertu. Program souboru tentokrát tvořily z větší části zpívané skladby v podání Denisy Šubrtové a Štěpána Růžičky. Na přání organizátora akce (Jablonecké kulturní a informační centrum) zazněly i některé melodie školního muzikálu „Filmový Fanda“. Zejména píseň „Krásy Jablonecka“ v podání mladé pěvecké dvojice dokonale naplnila motto letošního ročníku Dne evropského dědictví „Mladí památkám“. Výkony mladých hudebníků byly odměněny dlouhotrvajícím zaslouženým potleskem obecenstva v čele s primátorem města a JAZZTET „musel přidávat“.

Během poměrně krátké doby to tak byl již druhý koncert, kterým se JAZZTET podílel na kulturním programu města. Koncem července totiž soubor podobně úspěšně vystoupil v kostele sv. Anny v rámci projektu „Jablonecké kostely otevřeny“

Vladimír Vlášek, vedoucí tělesa.

JAZZTET- Den památek