Jazz a výtvarné umění

přidáno: 16. 1. 2017 5:34, autor: Miroslav Halama
Skupina SARKAZZ FARKAZZ, kterou tvoří klíčoví hráči souboru Jazztet ZUŠ, zajistila v sobotu 14. ledna od 17 hodin hudební doprovod vernisáže 5. ročníku výstavy výtvarného umění nazvané „Zlatý věk“. Expozice je instalována v zajímavých prostorách nové moderní stavby Ekocentra Brniště (asi 5 km od  Mimoně). Jedná se o výstavu prací bývalých žáků paní Mgr. Šárky Krousové, učitelky výtvarného oboru ZUŠ Mimoň, kteří buď studují na uměleckých VŠ nebo již pracují, a jednou za dva roky se sejdou ke společné výstavě.
Účast velice různorodé expozice byla hojná a návštěvníci zaplnili výstavní prostory do posledního místa. SARKAZZ FARKAZZ přednesl posluchačům zejména svoji původní tvorbu nebo vlastní zpracování hudebních témat zejména z oblasti jazzrocku a fusion. Mnozí přítomní neváhali ihned po prvních tónech SARKAZZu vyjádřit buď pořadatelce výstavy paní Mgr. Krousové či přímo mladým hudebníkům pochvalu s nepředstíraným překvapením. Jelikož celková atmosféra akce byla opravdu vřelá a přítomní významně věnovali pozornost i hudebním výkonům, původně 40 minutová hudební produkce se protáhla na dvě hodiny.

SARKAZZ FARKAZZ účinkoval ve složení: Jakub Vlášek - piano; Florián Pejcha - baskytara; Ondřej Vlášek - alt saxofon; Vojta Vencl – bicí nástroje.

Vladimír Vlášek

Fotografie z akce najdete ZDE