AKTUALITY‎ > ‎

Jablonečtí se zúčastnili pěvecké soutěže v Praze

přidáno: 23. 10. 2019 3:44, autor: Vít Rakušan
S potěšením uveřejňujeme text od tatínka Terezy Glosové a děkujeme za něj.

Některé úspěchy žáků ZUŠ už by mohly poněkud zevšednět ve světle jejich opakování. Za těmi úspěchy ale stojí velmi tvrdá práce žáků a jejich učitelů, hodiny a hodiny nácviku nejen během samotné výuky, ale také ve volném čase. Samotná soutěž je až vyvrcholením toho úsilí.

Tentokrát se trio žáků, které vede paní učitelka Jarmila Klokočníková, zúčastnilo ve dnech 18.-19. října celonárodní Písňové soutěže B. Martinů (www.pisnovasoutezbm.cz). Šlo o již XVII. ročník soutěže, ale pro Lucii Kovářovou, Terezu Glosovou a Jana Novenka to byla premiéra a nutno říci, že náročná premiéra. Příprava každého účastníka této soutěže znamenala nacvičit celkem šest písní, tři pro první kolo a tři pro kolo druhé, kam postupovali pouze nejlepší zpěváci z úvodního klání. Klavírní doprovod pro jablonecké účastnice a jednoho účastníka zajistila skvělým způsobem Romana Halamová, která, a to si každý umí spočítat, musela nacvičit celkem osmnáct skladeb!

Výsledky nedokáží popsat kvalitu a četnost nácviku, ale pokud se dostaví, tak hovoří o tom, že přípravu nikdo neošidil. Jak to tedy dopadlo tentokrát? Honza Novenko zaujal a jeho projev byl zase o něco lepší než v případě červnového Pražského pěvce. Na postup do druhého kola to ale v těžké konkurenci nestačilo. V jeho kategorii nakonec zvítězil Patrik Hradecký z Domažlic. Lucie Kovářová zaujala v prvním kole písní Má mamička neví od Františka Doskočila a ve finále, kam se probojovalo osm děvčat ze sedmnácti, obsadila skvělé třetí místo. Tereza Glosová si i podle svých slov celé pěvecké klání moc užila a ve finálovém kole  to bylo vidět zejména provedením Dvořákovy písně Struna naladěna. Porota v čele s prof. Magdalenou Hajóssyovou její výkon ocenila druhým místem. První cenu si odnesla Vanda Vinecká z Prahy. Dvě holky z Jablonce si svým výkonem podmanily porotu!

V závěru snad jen pár slov, které naváží na úvod příspěvku. Žákům patří ocenění za reprezentaci školy, za jejich píli, talent a radost ze zpívání. A učitelkám Jarmile Klokočníkové a Romaně Halamové? Ve svém volném čase neváhaly a onu radost, talent a píli podpořily i v místě konání soutěže nejen profesionálním přístupem, ale i notnou dávkou empatie a lidské sounáležitosti. Děkujeme.

Comments