AKTUALITY‎ > ‎

Jablonecký komorní orchestr zavzpomínal koncertem na své letní soustředění

přidáno: 5. 11. 2015 8:09, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 5. 11. 2015 8:14 ]
Jablonecký komorní orchestr se v pondělí 2. listopadu představil s programem nové koncertní sezóny 2015/16 a zavzpomínal si tak na letní prázdninové soustředění, na kterém svoji přípravu zahájil. Pozval si milého hosta – hned v úvodu zahrál smyčcový soubor Violka pod vedením paní učitelky Zuzany Kořenové. S radostí jsme si vyslechli umění začínajících houslistů a violoncellisty v nově nastudované skladbě od J. S. Bacha -  Zelená se.
Hráči Jabloneckého komorního orchestru projevili velkou odvahu – své vystoupení zahájili náročnou 1. větou ze Symfonie in F od W. A. Mozarta. Technicky náročné pasáže se ještě musí usadit. Na začátek koncertní sezóny to ale byl skvělý výkon. Své umění poprvé před orchestrem předvedli naši dva sólisté. Nádhernou Ave Marii od Giulia Cacciniho zahrála violistka Viktorie Kruschinová, která s námi společně navíc oslavila své 15. narozeniny.
Velký potlesk sklidil houslista Miroslav Gorol, který zahrál temperamentní skladbu Finale od italského skladatele Astora Piazzolliho. Koncertní virtuozitu předvedla naše klavíristka Kristýna Svobodová, která s citem zahrála náročnou „Elvíru“ od W. A. Mozarta. Závěr koncertu patřil dvěma orchestrálním novinkám z pera Aleše Filipa. Ten pro náš orchestr upravil známý Sound of Silence od Simona a Garfunkela, ve které se blýskly flétnistky Zuzana Šikolová s Martou Titěrovou, a nádhernou pohádkovou melodii Romantic Flight od Johna Powella.


Již nyní se těším na náš vánoční koncert, na kterém určitě opět nebude chybět „Violka“ a na kterém jabloneckým posluchačům představíme další novinky letošní koncertní sezóny. 

Luboš Lachman, dirigent JKO

Vzpomínka na letní soustředění


Comments