AKTUALITY‎ > ‎

Jablonecký komorní orchestr zazářil v Jiřetíně pod Bukovou

přidáno: 11. 4. 2016 8:22, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 11. 4. 2016 23:34 ]
Ve čtvrtek 7.4. se náš komorní orchestr představil zaplněnému sálu vily Schowanek v Jiřetíně pod Bukovou v tom nejlepším lesku. Zasloužil se o to nejen týmový výkon všech hráčů, ale především umění našich sólistů. Celý koncert probíhal ve zvláštní atmosféře.
Náš orchestr potkalo bohužel to, co se občas studentským orchestrům stává. Pro následujících několik let naše škola nemá dostatek hráčů na smyčcové nástroje schopných zaplnit volná místa po odcházejících hráčích. Všichni se již několik měsíců smiřujeme se skutečností, že již nemůžeme dál pokračovat a prožíváme kvůli tomu smíšené pocity. Orchestr po 11 letech končí.
Proto jsem dal v programu posledních koncertů prostor našim nejlepším hráčům. V Jiřetíně se představili naši sólisté – na klavír a flétnu Kristýna Svobodová, na housle Alžběta Ženíšková a Miroslav Gorol, na A klarinet zahrála Eliška Matoušová, na violoncello Tereza Hofrichterová, zazpívaly Hana Herkommerová a Tereza Glosová. K závěrečné spolupráci jsme také pozvali některé naše absolventy a rodiče.
Dovolte mi pár slov místostarostky a hlavní organizátorky paní Patrové: „Vaše vystoupení mělo u posluchačů mimořádný ohlas. Ještě jednou děkuji za krásný večer.“ My paní Patrová na oplátku děkujeme Vám za příležitost zahrát si ve Vašem krásném sále.

Gratuluji Vám všem a těším se na další výkony naší poslední koncertní sezóny. 

Luboš Lachman – dirigent JKO

Koncert v Jiřetíně pod Bukovou


Comments