AKTUALITY‎ > ‎

Jablonecký komorní orchestr zahrál v Městském divadle

přidáno: 22. 1. 2011 6:06, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 22. 1. 2011 6:20 ]

9. ledna 2011 - hned první neděli po vánočních prázdninách se Jablonecký komorní orchestr zúčastnil Tříkrálového zpívání v Městském divadle. Již potřetí v řadě jsme rádi přijali pozvání ředitele jabloneckého divadla pana Žura.

 Ještě nám v uších nedozněly tóny prosincového vánočního koncertu a už jsme byli opět na pódiu. Tentokrát navíc v prostředí pro komorní orchestr více než vhodném.

Pro naše hráče ale nebyla neděle žádnou „procházkou růžovým sadem“! Z důvodu krátké, ale důležité (jediné!) zkoušky se zpěváky, jsme museli být na pódiu již ve 14 hodin. Na „plac“ jsme se dostali až na konci „sborového maratónu“, před 18. hodinou! Někteří hráči bojovali s chřipkou –  mají můj velký obdiv. Absence, byť jediného hráče, vždy ohrožuje akceschopnost celého tělesa.

 Ale stálo to za to! Hned po prvních akordech nádherné skladby Georga Philippa Tellemanna Gravement a-moll jsem za zády cítil z publika „příjemné oživení“. Naprosto suverénní výkon sólistky na klavír Marcelky Jandové zvedl při druhé skladbě Alana Silvestri nazvané Forest Gamp Suita celé divadlo do nadšeného aplausu! V tu chvíli se prostor za orchestrem zaplnil mladými zpěváky a mohutným společným zpěvem celého divadla jsme se s letošním Tříkrálovým zpíváním rozloučili.

 Pro komorní orchestr jsou koncerty v našem domácím divadle vždy velkým svátkem! Věřme, že naši mladí hudebníci dostanou opět co nejdřív další příležitost!

Luboš Lachman


JKO na Tříkrálovém zpívání
Comments