AKTUALITY‎ > ‎

Jablonecký komorní orchestr zahrál v jabloneckém divadle dětem ze ZŠ

přidáno: 14. 12. 2014 12:52, autor: Miroslav Halama
9. prosince 2014 se Městské divadlo v Jablonci nad Nisou zaplnilo dětmi z 1. a 2. tříd ZŠ. 
Na pódiu je přivítal Jablonecký komorní orchestr. Koncert byl zahájen orchestrální úpravou vánoční koledy Adeste Fideles. Poté následovalo pásmo pohádkových melodií doprovázené promítáním na velké plátno za orchestrem. Mezi jednotlivými pohádkami představili hráči našeho orchestru jednotlivé nástroje. Virtuózně zahráli melodie z různých večerníčků.

Vše probíhalo formou hádanek a mile mě překvapilo, jak aktivně se děti do všeho zapojily. Musím je na tomto místě pochválit - byly naprosto úžasné! 50 minut nám v přátelské a aktivní atmosféře uteklo neskutečně rychle . Závěrečná koleda Narodil se Kristus Pán udělala za koncertem krásnou pomyslnou tečku.

Děkuji všem hráčům za naprosto profesionální vystoupení. Děkuji paní učitelce Zuzaně Kořenové za perfektní součinnost u PC v zákulisí za plátnem. Děkuji všem přítomným dětem a jejich učitelkám za vytvoření krásné atmosféry v hledišti.

Ze všech reakcí si dovolím citovat jeden krásný e-mail:

Dobrý den,
nedá mi to, abych nenapsala reakci na navštívené představení….

Byly jsme s kolegyní potěšeny velmi pěkným a milým představením, ale i kvalitními výkony účinkujících. Obě učíme hudební výchovu v různých třídách, takže se v této oblasti pohybujeme častěji než jiné kolegyně a můžeme to celkem objektivně posoudit….
Také dětem se představení moc líbilo, první pozitivní reakce jsme měli už odpoledne na třídních schůzkách od rodičů žáků (a to nebývá často).

Pokud budete tlumočit naše reakce i panu dirigentovi, budeme rády….:))

S pozdravem Mgr. Šárka Menčíková, ZŠ Hodkovice- garant MAK

S přáním krásného prožití adventu
Luboš Lachman - dirigent JKO

JKO v divadle pro děti ze ZŠ


Comments